W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Artur Figiel
Imie: Artur
Nazwisko: Figiel
Płeć: mężczyzna
Profesja: klarnecista

Ur. w 1979 roku w Puławach. Naukę gry na klarnecie rozpoczął w wieku 12 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w rodzinnym mieście w klasie Andrzeja Toruńskiego. Kolejnym etapem edukacji artystycznej była nauka w Państwowym Liceum Muzycznym im. K. Lipińskiego w Lublinie . Jego nauczycielami byli Jan Walewski a następnie Jacek Sribniak. W 2003 roku ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu prof. Stanisława Przystasia. Będąc studentem występował z Orkiestrą Symfoniczną AM w Krakowie pod batutą Wojciecha Czepiela (m.in. koncerty w Filharmonii Krakowskiej oraz podczas Międzynarodowego Konkursu Fletowego), brał udział w licznych koncertach muzyki kameralnej (m.in. koncerty w: Studiu Koncertowym S-5 Radia Kraków, Generalnym Konsulacie Austryjackim w Krakowie, Galerii Sztuki Politechniki Krakowskiej, Pałacu Czartoryskich w Puławach). Od września 2002 roku jest klarnecistą orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie. Współpracował z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Lubelską oraz Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie. W lipcu 2004 roku był gościem i członkiem jury podczas Puławskiego Festiwalu Gitarowego - koncert finałowy z Poznańskim Kwartetem Smyczkowym. Obecnie występuje jako solista i kameralista m.in. z zespołem Quasi Trio oraz z zespołem solistów Filharmonii Lubelskiej. Jako członek licznych zespołów występował m.in.: we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Słowenii, Węgrzech i Ukrainie.
Od 2005 roku prowadzi działalność pedagogiczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie oraz Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. I.J. Paderewskiego w Chełmie. Od stycznia 2007 roku jest Prezesem stowarzyszenia "Młodzieżowa Inicjatywa Muzyczna".