W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Magdalena Idzik
Imie: Magdalena
Nazwisko: Idzik
Płeć: kobieta
Profesja: śpiewaczka

absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie. Urodzona w Kielcach, gdzie rozpoczęła naukę śpiewu w klasie Zofii Zamojskiej-Pabich. Zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie w 1995 roku przedstawieniem „Śpiewnik domowy".

Obecnie ma na swoim koncie wiele partii operowych. Wykonuje muzykę oratoryjną, kantatową, kameralną. Ważnym wydarzeniem dla śpiewaczki było wykonanie requiem W. A. Mozarta dla królowej belgijskiej Fabioli zorganizowanym w piątą rocznicę śmierci króla Boudouina. Zaśpiewała też z Andreą Bocellim w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Koncertowała w Nowym Yorku, Tokio, Paryżu, Toronto, Brukseli, Luxemburgu, Kilonii, Amsterdamie i innych miastach. W listopadzie 2002 roku zaprezentowała się na koncercie „Gwiazdy dla Europy", a w roli dyrygenta wystąpił wybitny argentyński tenor Jose Cura.