W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Agata Will
Imie: Agata
Nazwisko: Will
Płeć: kobieta
Profesja: menedżerka kultury

W Warsztatach Kultury zajmuje się współpracą międzynarodową i edukacją kulturalną oraz projektami społeczno-kulturalnymi. Koordynuje projekt rezydencji artystycznych i inicjatyw lokalnych Laboratorium Sztuki Społecznej. Była koordynatorem takich projektów jak: Nocy Kultury (2007 – 2012) i Fiesta Alegría (2008 – 2011) i Wolontariusz Kultury (2010 – 2011). Realizowała projekty międzynarodowej współpracy kulturalnej (Eastern Partnership Culture and Creativity Programme, Europe Grand Central, Corners of Europe i Connected by the Border), odpowiada za kontakty z europejską siecią centrów kultury Trans Europe Halles. Członek zespołu Kultura 2020 przygotowującego aplikację finałową Lublina w konkursie ESK 2016, w ramach którego tworzyła innowacyjny „Program Wolontariusz Europejskiej Stolicy Kultury – Lublin2016” oraz projekt współpracy kulturalnej „Lublin w dialogu z Hiszpanią” Współpracuje z Fundacją Trans Kultura, Europejską Fundacją Kultury Miejskiej i Fundacją Teren Otwarty. Z wykształcenia iberystka (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej), menadżerka kultury (Uniwersytet Warszawski, Europejski Dyplom Zarządzania Projektem Kulturowym). Poliglotka, entuzjastka kultury Półwyspu Iberyjskiego, historii sztuki. Uwielbia podróże i spotkania z ludźmi.

Aktualności (1)

06.08.201712:09
Mieszkasz w Lublinie od urodzenia i już nic Cię tutaj nie zaskoczy? A może jesteś studentem, który dopiero poznaje to miasto i chcesz pozwiedzać w inny, ciekawszy sposób? Spójrz na Lublin oczami innych mieszkańców. Usłysz wyjątkowe historie, których nie znajdziesz w przewodniku. Poznaj miejsca, których nie zobaczysz na turystycznej mapie. Zostań Spacerowiczem.
Więcej