W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kamil Pękala
Imie: Kamil
Nazwisko: Pękala
Płeć: mężczyzna
Profesja: śpiewak

W 2008 roku z wynikiem bardzo dobrym ukończył gdańską Akademię Muzyczną w klasie dr hab. Leszka Skrla Uczestniczył w kursach wokalnych prowadzonych przez profesorów: Jadwigę Rappe, Paul’a Easwood’a i Ryszarda Karczykowskiego.

W swoim dorobku artystycznym ma takie role, jak: partia Marcina i Stanisława w „Verbum Nobile” S. Moniuszki, Jakuba we „Flisie” S. Moniuszki, partię Miecznika oraz Macieja w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki, partię Moralesa oraz Dancaira w „Carmen” G. Bizeta, partię Sierżanta Belcore w „Napoju Miłosnym” G. Donizzetiego, Hrabiego Carnero w „Baronie Cygańskim” J. Straussa, partię Leonarda w „Comedy of the Dumb Wife” T. Kasserna, partię Figara w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego, Germonta w „Traviacie” G. Verdiego, Mareclla w „Cyganerii” G. Pucciniego oraz Eryka w „Upiorze w Operze” Maury Yestona.

Obecnie jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie, był solistą na Festiwalu „Eurounionorchestries” w 2004 oraz 2008 roku. W latach 2006-2008 pracował jako solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Współpracuje również z Filharmonią Warmińsko-Mazurską oraz z Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego.

W 2001 roku otrzymał pierwszą nagrodę na „Festiwalu Muzyki Niemieckiej” w Rzeszowie, a 2002 roku wyróżnienie na ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu. W maju 2006 roku otrzymał drugą nagrodę na ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju, natomiast w listopadzie tego roku III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antonina Dworaka w Karlovych Varach.
Spektakle w których gra

Porwanie Sabinek
Phantom - upiór w operze
Wielki Koncert Galowy
Mały Czarodziejski Flet
Carmen
Zemsta Nietoperza
Ptasznik z Tyrolu
La Traviata
Baron Cygański
Hrabia Luxemburg