W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Agnieszka Piekaroś-Padzińska

Agnieszka Piekaroś-Padzińska
Imie: Agnieszka
Nazwisko: Piekaroś-Padzińska
Płeć: kobieta

Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz.
Prowadzi ożywioną działalność koncertową współpracując z filharmoniami i instytucjami artystycznymi na terenie kraju i za granicą. Współpracowała z Teatrem Polskim w Warszawie (z którym odbyła kilkakrotne tournee po Europie) oraz z Teatrem Wielkim i Operą Kameralną w Warszawie.
Jako solistka Teatru Muzycznego w Lublinie, biorąc udział w kilkunastu premierach, śpiewała główne i wiodące role w spektaklach takich jak: Hrabina Marica I. Kalmana (Marica), Zemsta Nietoperza J. Straussa (Rozalina), Wiedeńska krew J. Straussa (Franzi Cegliari).
Prowadzi również działalność estradową. Występowała z artystami takimi jak: Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Skrzynecka, Marek Bałata, Dariusz Kordek i inni.
Za działalnośc artystyczną była odznaczona wieloma odznaczeniami i nagrodami państwowymi. Otrzymała Nagrodę Ministra Kultury Zasłużony Działacz Kultury oraz nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i tradycji polskiej oraz aktywną działalność społeczną i wytrwałą pracę służącą rozwojowi i kształtowaniu świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej mieszkańców Lubelszczyzny.

Poza działalnością artystyczną pracuje jako czynny pedagog na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, gdzie w Instytucie Muzyki prowadzi zajęcia z emisji głosu. Wielu jej wychowanków kontynuuje naukę śpiewu solowego w Akademiach Muzycznych na terenie całego kraju.
W 2003 roku otrzymała tytuł naukowy Doktora Sztuki Muzycznej w dyscyplinie - wokalistyka.

Źródło: www.teatrmuzyczny.eu

Wydarzenia (4) zobacz wszystkie