W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Adam Sobierajski
Imie: Adam
Nazwisko: Sobierajski
Płeć: mężczyzna

Urodzony w 1980 roku w Kielcach. Zainteresowania muzyczne rozwijał w chórze "Schola Cantorum” przy LO im. J. Paderewskiego w Knurowie. Naukę kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Gliwicach. Został absolwentem śpiewu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Alicji Słowakiewicz-Wolańskiej.

W marcu 2003 roku otrzymał nagrodę specjalną II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu. W październiku 2003 roku uczestniczył w 54 Concorso di Musica w Vercelli (Włochy). Podczas studiów śpiewał m. in. role Tamina w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta i Tony'ego w West Side Story L Bernsteina. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej zadebiutował partią Tamina w Czarodziejskim flecie Mozarta.

W 2004 roku wziął udział w telewizyjnym widowisku promenadowym podczas Europejskiego Festiwalu Operowego im. Jana Kiepury w Krynicy Górskiej.
Od listopada 2005 roku jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie, gdzie możemy podziwiać go jako hrabiego Almaviva w Cyruliku sewilskim Rossiniego oraz Camille de Rosillon w Wesołej wdówce Lehára.

Do jago dorobku należy dołączyć muzykę oratoryjną i kantatową, m. in. partie tenorowe w mszach Mozarta, w Requiem Mozarta, Messa Festiva J. Świdra, Completiorium G. Gorczyckiego.
W Gliwickim Teatrze Muzycznym występuje jako Orlofsky w Zemście nietoperza J. Straussa i Lilo Taro w Kwiecie Hawai P. Ábraháma.

Źródło: www.teatrmuzyczny.eu