W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dorota Szostak-Gąska
Imie: Dorota
Nazwisko: Szostak-Gąska
Płeć: kobieta

Absolwentka (dyplom z wyróżnieniem) Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Magdaleny Krzyńskiej oraz Uniwersytetu Muzycznego FryderykaChopina w Warszawie w klasie prof. Ewy Iżykowskiej. Stypendystka Istituto Superiore di Studi Musicali "Achille Peri" w Reggio Emilia we Włoszech, a także Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Debiutowała jako Dydona w operze Dydona i Eneasz H. Purcella w Operze Novaw Bydgoszczy. W tym samym teatrze operowym wystąpiła jako Hrabina w operetce Wiedeńskakrew J. Straussa w ramach II Operowego Forum Młodych przy XVI Bydgoskim FestiwaluOperowym. W ramach III OFM kreowała postać tytułową w operze Suor Angelica G.Pucciniego.Od 2013 współpracuje jako solistka z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie zadebiutowała jako Mercedes woperze Carmen G. Bizeta, a następnie zagrała role: Madzi w farsie muzycznej Porwanie Sabinek F. i P. von Schothan oraz Flory w operze La Traviata G. Verdiego.

Występowała w Filharmonii im. H. Wieniawskiego Lublinie, Filharmonii Pomorskiej im. I. J.Paderewskiego Bydgoszczy, w NOSPR w Katowicach, z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a także w Teatro Valli w Reggio Emilia we Włoszech. Brała udział w Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy Zdroju (2013), V Festiwalu Wokalnym Belcanto 2007 w Nałęczowie, gdzie otrzymała nagrodęspecjalną, Festiwalu Spotkań Kultur w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Festiwalu Face to Face w Teatrze Muzycznymw Poznaniu. Finalistka i laureatka nagrody specjalnej ufundowanej przez Alicję Węgorzewską podczas V Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie.

Ukończyła Mistrzowskie Kursy Wokalne prowadzone przez Maestrę Helenę Łazarską, TeresęŻylis-Gara, Anitę Garanča, Paula Esswooda, Ewę Iżykowską, a także I Profesjonalny Kurs Interpretacji MuzykiOperetkowej i Musicalowej w Krynicy Zdroju.

Zajmuje się również pracą pedagogiczną prowadząc klasę śpiewu solowego w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie.
Spektakle w których gra

Porwanie Sabinek
Carmen
Zemsta Nietoperza
La Traviata