W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Grzegorz Szostak
Imie: Grzegorz
Nazwisko: Szostak
Płeć: mężczyzna

Studia wokalno-aktorskie warszawskiej Akademii Muzycznej F. Chopina w klasie prof. Alicji Dankowskiej-Prawdzic. Debiutował na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie rolą Szóstaka we Flisie Stanisława Moniuszki. Uczestniczył w Konkursie Wokalnym Belvedere w Wiedniu.
Współpracuje z wieloma Teatrami między innymi: Opera Dolnośląska we Wrocławiu, Opera Bałtycka w Gdańsku, Opera na Zamku w Szczecinie, Teatr na Woli w Warszawie, Mazowiecki Teatr Muzyczny "Operetka" w Warszawie, Opera Krakowska.

Artysta ma na swoim koncie cykliczne koncerty w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Do dorobku artysty należy zaliczyć liczne koncerty i przedstawienia operowe, operetkowe i musicalowe na terenie całej Europy (stały współpracownik Gruber Ballet - Opera Paris, ArtMedia - Passau, Show Attack - Koeln, Cicada.Con - Berlin, KMWO - Bremen, Supierz Artist Menagment - Amersfoort ), oraz koncerty dla Belgijskiej Rodziny Królewskiej oraz Księżnej i Księcia Luksemburga; koncerty sylwestrowe i noworoczne w Pałacu Festiwalowym w Cannes oraz w Montreux.

Od 2003 roku jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie, gdzie kreuje następujące role:
- Skołuba, Zbigniew - Straszny Dwór Stanisława Moniuszki
- Zuniga, Dancairo - Carmen G. Bizet’a
- Don Basilio - Cyrulik sewilski G. Rossiniego
- Ferri - Księżniczka Czardasza E. Kalmana
- Zeta - Wesoła wdówka F. Lehara
- partie solowe w Amadeuszu wg. Sztuki P. Shaffera.

W swoim dorobku wokalnym ma również takie partie operowe:
- Miecznik - Straszny Dwór
- Dziemba - Halka St. Moniuszki
- Sarastro - Czarodziejski Flet
- Komandor - Don Giovanni
- Fernando, Stary Cygan - Trubadur
- Amonasro - Aidzie
- Sparafucile - Rigoletto
- Wagner - Faust

Źródło: www.teatrmuzyczny.eu