W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Krystyna Szydłowska
Imie: Krystyna
Nazwisko: Szydłowska
Płeć: kobieta

Jest łodzianką i tam studiowała na wydziale Wokalno-Aktorskim PWSM. Pierwszym etapem jej artystycznej kariery była Operetka Warszawska, gdzie - pracując w chórze - grywała także epizody i mniejsze role.
Do lubelskiego Teatr Muzycznego trafiła w 1980 roku gdzie pracuje do dziś. Jej debiutem na lubelskiej scenie była rola Dziewanny w Dzwonach z Corneville. Z innych ról, którymi bawiła miłośników lekkiej muzy warto wspomnieć:
- Bessy - Targ na dziewczęta
- Ernestyna - Salon pana Wzdęckiego
- Arsena - Baron cygański
- Deisy - Bal w Savoyu
- Bella Giretti - Paganini
- Elly - Dziewczęcie z Holandii
- Diabeł - Szopka polska
- Maria Antonowna - musical Rewizor jedzie
- Kamilla - Żołnierz królowej Madagaskaru
- Aniela - Damy i huzary
- Riqett - Wiktoria i jej huzar
- Książe Orlowski - Zemsta nietoperza
- Celia Peachum - Opera za trzy grosze
- Marica - Hrabina Maricy
- Dolly - Hello, Dolly
- Cajtla i Gouda - Skrzypek na dachu

Z ostatnich ról warto wspomnieć o wspaniałej kreacji Starej Niewiasty w Operze Straszny dwór Stanisława Moniuszki, oraz o rolach: Księżny Anhildy w Księżniczce czardasza, E. Kalmana oraz Praskowii w Wesołej Wdówce F. Lehara.

Szydłowska jest uwielbiana przez lubelską publiczność i ceniona przez krytykę w szczególności za: znakomite aktorstwo oraz ogromny temperament sceniczny i autentyczną vis comica.

Źródło: www.teatrmuzyczny.eu

Aktualności (1)

05.02.201710:05
Podwójnie szczególny charakter miał sobotni spektakl „Księżniczki czardasza” w lubelskim Teatrze Muzycznym. Było to bowiem setne przedstawienie tej jednej z najpopularniejszych operetek Emmericha Kálmána, a zarazem jubileusz 40-lecia pracy artystycznej znakomitej artystki Krystyny Szydłowskiej.
Więcej