W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Ewa Zielińska
Imie: Ewa
Nazwisko: Zielińska
Płeć: kobieta
Profesja: aktorka

Ewa Zielińska – reżyser, aktorka, animatorka kultury, założycielka teatru dla dzieci „Włóczykij” w Londynie. Studiowała w Państwowym Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu oraz na Victoria University w Wellingtonie w Nowej Zelandii. Ukończyła również Akademię Praktyk Teatralnych przy Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice.

Od 10 lat zajmuje się teatrem i pracą z dziećmi realizując przedstawienia teatralne i projekty dla dzieci w Polsce i za granicą.

Już jako studentka wraz z grupą przyjaciół tworzyła tzw. bajki interaktywne organizując projekty dla przedszkoli i szkół podstawowych we Wrocławiu.

Pracując w Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice www.gardzienice.art.pl opracowala autorski program dla dzieci i młodzieży pt. Mostowanie Kultur składający się z wielu projektów teatralno muzyczno plastycznych w oparciu o wielokulturowość.