W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Marcin Żychowski
Imie: Marcin
Nazwisko: Żychowski
Płeć: mężczyzna

Studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Stanisławy Marciniak-Gowarzewskiej. Już wtedy dawał upust swej teatralnej pasji realizując, w ramach działalności teatru studenckiego, takie role jak Demetriusz w Śnie nocy letniej W. Szekspira, Przodownik chóru w Lizystracie Arystofanesa, Pułkownik Pickering w musicalu My Fair Lady F. Loewe czy kniaź Griemin w operze Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego.
Studia ukończył w 2001roku. W tym samym roku podjął współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie. W 2002 roku został solistą Teatru Muzycznego w Lublinie.
Debiutował tutaj rolą Kalmana Żupana w operetce Baron Cygański J. Straussa. Potem były następne role, mniejsze i większe, operowe:
- porucznik Zuniga - Carmen G. Bizeta
- Zbigniew - Straszny dwór S. Moniuszki
- Fiorello w Cyrulik sewilski G. Rossiniego
operetkowe i musicalowe:
- karczmarz Mordka - Skrzypek na dachu J. Bocka
- Peniżek - Hrabina Maricy E. Kálmána
- porucznik Rohnsdorf - Księżniczka Czardasza
- ambasador Mirko Zeta - Wesoła Wdówka F. Lehára
oraz te najprzyjemniejsze - w bajkach dla dzieci:
- zbój Ślicznotka - Serduszko z lodu
- Koszałek Opałek - Sierotka Marysia
- Ogniojad i Rybak - Pinokio
- Burmistrz, Mortadela i zbój Brodacz - O dwóch takich, co ukradli księżyc
- Bajarz i Miś - Królewna Śnieżcka

W 2000 roku zdobył wyróżnienie Międzyuczelnianego Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju, a cztery lata później został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura.

Źródło: www.teatrmuzyczny.eu

Wydarzenia (12) zobacz wszystkie