W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Patrycja Zywert-Szypka
Imie: Patrycja
Nazwisko: Zywert-Szypka
Płeć: kobieta

Aktorka, wokalistka jazzowa, tancerka, pedagog. Współpracowała z Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Akademia Wyobraźni we Wrocławiu, Teatrem Stara Prochownia w Warszawie, Teatrem Nowym, w Łodzi, Teatrem Midraszowym w Krakowie. Od ponad 15 lat na scenach teatrów i estrad w Polsce i zagranicą. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich i Szkoły Wokalnej im. Jerzego Wasowskiego (klasa o profilu jazzowo-estradowym). W 2010 r. zdała Egzamin Eksternistyczny uzyskując dyplom Aktora Dramatu. Swoją drogę artystyczną zaczęła od współpracy z zespołem wokalnym B.A.CH. (Bardzo Atrakcyjny Chór), który był nazywany polskim Manhattan Transfer. Potem był chór żydowski Clil, który przez jakiś czas także prowadziła, jak różnież współpraca z absolutną śmietanką polskiej i światowej sceny muzycznej: Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem, Wojtkiem Majewskim, Leną Ledoff czy Tomkiem Szymusiem.

Na deskach scen teatrów można ją było zobaczyć między innymi w takich przedstawieniach jak: "Patrzę na Ciebie" (jako Kalina Jędrusik), "Cafe Sax"(jako Kobieta wyzwolona), "Laoshu, czyli miłość w apartamentowcu" (jako Anna), "Alicja w krainie czarów" (jako Postrzelony Zając, Ina i Dama Karo), "Siedem lekcji dla zmarłych" (jako Ryfka), "Czego nie widać" (jako Dotty/Pani Clacket), "Siostrunie" (jako Siostra Mary Roberta Anna), "Carmen Latina" (jako Mercedes), "Skrzypek na dachu" (jako Hudel i Fruhma Sara), "Hiob" (jako Anioł), "Awantura o Basię" (jako Marcysia), w monodramie "Pamiętnik narkomanki", "Była sobie piosenka", "Pinokio" (jako Pinokio), "Tajemniczy ogród" (jako Marta), "Korporacja" (jako Ewa), „Św. Teresa i DVD” (jako Aniela), "Tajemnice mojej babci", "Bliżej", "Febe wróć" (jako Helen), "Purimszpil" (jako Estera), "Utarczki" (jako Jean), "Pokojówki" (jako Claire), "Trojanki" (jako Kasandra), „Odlot w czasie, czyli historia ostatniego tysiąclecia w ciągu półtorej godziny”, "Gry Adama" (jako Marcela).