W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Fundacja „5Medium”

Organizacja pozarządowa: Fundacja
Kategoria instytucji: fundacja
Adres: ul. Żmigród 10/3
Adres www: www.5medium.org
Telefon: 514181921

Fundacja „5Medium” to lubelska organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją pozaformalną, skoncentrowaną na upowszechnianiu tzw. „nowych mediów” w procesie edukacyjnym. Do głównych obszarów działań fundacji należą: edukacja medialna i edukacja informacyjna. W kręgu zainteresowań znajduje się również edukacja kulturalna, a w szczególności zagadnienia związane z przenikaniem się kultury i nowych technologii. Realizowane przez fundację projekty kładą nacisk na wykształcenie odpowiednich kompetencji, m.in. umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii oraz umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.
Motto Fundacji "5Medium": F5 odświeża!

Powstanie Fundacji "5Medium" jest związane z programem "Wolontariusz Europejskiej Stolicy Kultury" i staraniami Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To właśnie podczas szkoleń w ramach programu, pomocy w organizacji/realizacji różnych lubelskich wydarzeń kulturalnych a później też samodzielnych akcji ("Za!-loguj się!", "Lublin Europejska Stolica Wolontariatu") obecni członkowie Fundacji mieli okazję się spotkać, zaprzyjaźnić i stworzyć zespół gotowy do podejmowania własnych działań w zakresie edukacji pozaformalnej.



E-mail:
www.facebook.com/5medium
www.youtube.com/user/fundacja5medium

Wydarzenia (22) zobacz wszystkie

10-05-2014 10:00
24-04-2013 17:00

Aktualności (13) zobacz wszystkie

07.07.201710:08
Fundacja “5Medium” zaprasza na dwa spotkania warsztatowe poświęcone fotografii otworkowej!
Więcej
30.01.201709:10
"Akademia Sztuk Dziecięcych" to działanie skierowane do dzieci z lubelskich przedszkoli i szkół podstawowych. W ramach projektu w dwóch szkołach podstawowych przeprowadzonych zostanie 6 różnorodnych zajęć , których punktem wyjścia będzie światowa sztuka współczesna.
Więcej
31.10.201612:03
Fundacja „5Medium” do wzięcia udziału w questingu „Szlakiem Lubelskich Kupców”!
Więcej
28.08.201606:23
Skończyłeś/-łaś 50. rok życia? Chcesz kreatywnie i ciekawie spędzić wolny czas? Zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę z zakresu obsługi komputera? Sprawnie poruszać się w przestrzeni Internetu? Poznać warsztat fotografa? Nauczyć się administrować stroną www?
Więcej
05.08.201608:41
Poszukujemy 12 osób, które będą z nami współpracować przy projekcie „Bezpieczna e-szkoła” pełniąc rolę koordynatorów i koordynatorek projektów realizowanych przez młodzież. Szukamy osób kreatywnych, dobrze zorganizowanych, lubiących pracować z młodzieżą. Doświadczenie w zarządzaniu grupą mile widziane.
Więcej
05.08.201608:40
„Malowanie światłem” – podczas warsztatów będziemy bawić się światłem, kreować fotografie za pomocą latarek, lampek, zimnych ogni, oraz własnej wyobraźni. Dowiemy się jak ustawić aparat by rejestrował kilku sekundowe rysowanie światłem.
Więcej
03.08.201611:04
Fundacja "5Medium" zaprasza na warsztaty guestingu, prowadzone w ramach programu „Lubelscy Kupcy".
Więcej
31.07.201605:13
Fundacja “5Medium” zaprasza na drugi spacer fotograficzny w ramach projektu "Kreatywni w Fotografii".
Więcej
26.07.201612:46
Fundacja "5Medium" zaprasza na Spacer fotograficzny po Lubelskim Parku Naukowo - Technologicznym. Spacer odbędzie się w ramach projektu "Kreatywni w Fotografii". Tematem przewodnim będzie fotografia architektury.
Więcej
14.07.201601:20
Fundacja "5Medium" zaprasza na kolejne, bezpłatne warsztaty z cyklu Kreatywni w Fotografii - "Jak fotografować komórką?"
Więcej
04.07.201605:51
Fundacja "5Medium" zaprasza na warsztaty Fotografii Otworkowej – warsztaty prowadzone są w ramach projektu „Lubelscy Kupcy”.
Więcej
29.04.201610:51
Fundacja "5Medium" zaprasza na pierwsze warsztaty z cyklu Kreatywni w Fotografii - Fotografia Otworkowa! Zajęcia poświęcone będą tradycyjnej technice wykonywania zdjęć przy pomocy aparatu typu camera obscura.
Więcej
06.04.201610:09
Laboratorium Fotografii Otworkowej ma zaszczyt zaprosić osoby po 50 roku życia do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach fotograficznych.
Więcej

Wydarzenia polecane