W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Fundacja Sztuki im. Brunona Schuza

Organizacja pozarządowa: Fundacja
Kategoria instytucji: fundacja
Adres: ul. Dolna Panny Marii 3
Adres www: www.schulz.org.pl
Telefon: 81 532 42 07 wew. 37
Fax: 81 532 37 75
Email:

Fundacja Sztuki im. Brunona Schulza działa w Lublinie od 1992 r. Wyrasta z tradycji istniejącego od lat siedemdziesiątych alternatywnego Teatru Scena 6, który w podejmowanych poszukiwaniach artystycznych uwrażliwiał na podstawowe wartości, wzorce kultury, relacje typu człowiek-człowiek.

W realizowanych przedsięwzięciach stara się przede wszystkim wydobywać z anonimowości twórczość istniejącą poza wielkimi ośrodkami kulturotwórczymi oraz wspierać indywidualną aktywność młodzieży w dziedzinie kultury i sztuki. Organizuje i wspiera między innymi: warsztaty, festiwale, konkursy, wystawy i koncerty, odbywające się w Lublinie lub małych miejscowościach Lubelszczyzny, poprzez które pragnie jednocześnie inspirować i rozwijać międzynarodowe kontakty, umożliwiające narodom Europy poznanie tożsamości Polaków oraz ich wkładu do europejskiej kultury.

Aktualności (1)

29.10.201704:16
Czasy dla literatury mamy albo kiepskie, albo wspaniałe, w zależności od punktu widzenia. Festiwal Czas Poetów chce o tym dyskutować.
Więcej