W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dariusz Figura

Imie: Dariusz
Nazwisko: Figura
Płeć: mężczyzna
Profesja: wokalista

Urodzony w 1986r. w Bełżycach. Z wykształcenia filolog ukraiński. Pomysłodawca i wieloletni koordynator Spotkań Teatralnych "Zwierciadła", Prezes Fundacji Teatrikon, stały współpracownik Warsztatów Kultury w Lublinie. Koordynator i współkoordynator polsko-ukraińskich projektów „Dialog kultur” oraz „Ukraińska latarnia”, koordynator projektu LOkomotywy. Były wokalista zespołu Gwardia. Zapalony działacz, uczestnik wielu projektów animacyjnych, doświadczony w pracy z młodzieżą, oraz w koordynowaniu prac projektowych. Uczestnik Inkubatora Animacji Kultury. Członek kabaretu „Stonka Ziemniaczana”, gitarzysta zespołu „Strefa Pracy Żurawia”, wokalista i gitarzysta zespołu „id”.

b]W 2014 r. otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Lublin dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury na realizację projektu artystycznego: Wymarzona Narnia – prowadzenie szkoleń, warsztatów i różnych form edukacji kulturalnej.

Aktualności (4) zobacz wszystkie

20.01.201702:32
- Tak, jak Juliusz Cezar przekraczając Rubikon dał sygnał, że już nie wycofa się z marszu na Rzym, tak nazywając naszą grupą Teatrikon chcieliśmy pokazać, że nie cofniemy się przed pokonywaniem trudności w przygotowywaniu młodzieży do większej aktywności w różnych dziedzinach sztuki - mówi Dariusz Figura, prezes lubelskiej fundacji.
Więcej
14.06.201610:01
Wraz z Nocą Kultury Lublin wkroczył w sezon festiwalowy. W wiele wakacyjnych weekendów towarzyszyć nam będą tłumy turystów i mieszkańców uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych. Wszystko to się dzieje za sprawą wysiłku całej rzeszy ludzi pracujących w tzw. sektorze kultury. Dlaczego chce im się to robić?
Więcej
22.05.201607:23
Z obgadywania, z plotki wyrastają stereotypy. Budujemy sobie w naszych głowach obrazy, które mogą nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością - pisze Dariusz Figura.
Więcej
30.03.201601:59
Trzymamy dobry kurs. Jednak wciąż zbyt mało lublinian identyfikuje się ze strategią miasta. Brakuje zaangażowania i wiary w sukces. Jaki jest pomysł na Lublin, który porwie mieszkańców?
Więcej
Warning: mkdir(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 358 Warning: chmod(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 359 Warning: fopen(gfx/_logs/error_01_d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.xml): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 380 Warning: mkdir(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 358 Warning: chmod(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 359 Warning: fopen(gfx/_logs/error_01_d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.xml): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 380