W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Fundacja Inside Out

Organizacja pozarządowa: Fundacja
Nazwa własna: Fundacja Inside Out
Kategoria instytucji: fundacja
Adres: ul. Relaksowa 4/105

Fundacja Inside Out łączy improwizację teatralną (a każdy z nas jest aktorem własnego życia i codziennie improwizuje) z żonglerką i sztukami cyrkowymi (bo często balansujemy na krawędzi) oraz rozwojem i samorozwojem (gdyż z każdym dniem jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia).
Celem organizacji jest upiększanie świata dookoła i pokazanie jak dzięki pozytywnym wartościom i dobremu nastawieniu możemy być lepsi. Działacze Inside Out chcą podzielić się swoim zaangażowaniem, energią i wiedzą. Fundacja Inside Out działa dla osób chcących się rozwijać, ciekawych nowego, w każdym wieku, dla mieszkańców Lublina i okolic, dla animatorów, aktorów i pedagogów, dla kobiet i mężczyzn. 
 
Główne cele to:

 • Animacja życia kulturalnego oraz kształcenie, głównie w obrębie samorozwoju, działań artystycznych i kulturalnych oraz edukacji międzykulturowej.
 • Wspieranie i promowanie działań artystycznych, teatralnych, kulturalnych i edukacyjnych, w szczególności związanych z improwizacją teatralną, pedagogiką cyrku oraz z rozwojem osobistym.
 • Propagowanie świadomego uczestnictwa i świadomego odbioru - kultury, sztuki, edukacji i działań animacyjnych.
 • Inicjowanie postaw twórczych i tworzenie warunków do rozwijania potencjału twórczego.
 • Propagowanie kultury oraz alternatywnego stylu życia.
 • Integracja  międzypokoleniowa oraz środowiskowa.
 • Kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego.
 • Promocja i organizacja wolontariatu.

Formy działania: 

 • Organizowanie spotkań, spektakli, prelekcji, szkoleń, warsztatów, pokazów, konferencji, debat, paneli dyskusyjnych oraz innych imprez kulturalnych i działań o charakterze edukacyjnym. 
 • Organizowanie programów stypendialnych i szkoleniowych dla młodzieży szkolnej, studentów, specjalistów różnych dziedzin, wolontariuszy, praktykantów oraz innych osób związanych z Fundacją.
 • Organizowanie różnych form kształcenia oraz krajowych i międzynarodowych warsztatów, szkoleń, spotkań i konferencji.
 • Działalność edukacyjna, redaktorska oraz wydawniczą związaną z celami statutowymi Fundacji, polegającą na wydawaniu publikacji, broszur, książek, plakatów, ulotek, pocztówek itp. i ich rozpowszechnianiu.

Działaniom Fundacji Inside Out przyświeca myśl  Phineas Taylor Barnum: najszlachetniejszą ze sztuk jest sztuka uszczęśliwiania ludzi.

ZARZĄD FUNDACJI 

Beata Lipska - Prezes Zarządu. Jej  misją życiową jest pomagać ludziom w osiąganiu swoich celów bez względu na wyzwania jakie stają na ich drodze. Wypracowała w sobie umiejętność zarażania pozytywną energią, pomaga tym, którzy chcą urzeczywistniać swoje marzenia. Ukończyła z tytułem magistra socjologię, studia podyplomowe w zakresie: zarządzania zasobami ludzkimi, grafikę komputerową i wiele innych szkoleń jak choćby ekonomiczne, lub architekturę wnętrz. Tworzyła od podstaw call center, uczestniczyła we wprowadzaniu na rynek polski międzynarodową Firmę. Od 17 lat zajmuję się rozwojem osobistym. Występuję publicznie z przemówieniami motywacyjnych. Prywatnie jest matką dwójki cudownych dzieci i żoną wspaniałego mężczyzny.
Dominika Knap - animatorka kultury, studentka, pedagog cyrku od ponad 6 lat, edukatorka w Galerii Labirynt. 
Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą poprzez pedagogikę nowego cyrku m.in. w działaniach Fundacji Sztukmistrze, projektach miejskich i międzynarodowych. Przy projektach współpracowała np. z Fundacją TEAM Teatrikon, Warsztatami Kultury. Domem Kultury Węglin i Centrum Kultury w Lublinie. Jej ulubione dziedziny cyrkowe to żonglerka, akrobatyka grupowa i hula hoop. W pracy z dziećmi i młodzieżą stawia na rozbudzenie zainteresowania dyscypliną, dobrą atmosferę w zespole oraz działania grupowe. Na co dzień lubi podróże, wieczór z książką i dobre jedzenie. W Fundacji Inside Out odpowiada za panel żonglersko- cyrkowy oraz koordynację poszczególnych projektów i wydarzeń.
Adam Organista - aktor teatralny i filmowy, konferansjer, instruktor improwizacji teatralnej i aktorskiej specjalizujący się od ponad 10 lat w kanadyjskiej metodzie improwizacji stworzonej przez Kietha Johnstona. Kształcony przez trenerów z całego świata, m. in. Kanady, Danii, USA (iO Chicago) Czech i Niemiec. Wykładowca w prywatnej szkole aktorskiej "Qurtyna". Współpracował m.in. z Orange, P&G - Procter and Gamble, Alianz, Liberty Direct, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatrem Współczesnym w Krakowie, Kontekst HR.

 

Wydarzenia (33) zobacz wszystkie

04-10-2019 16:30
07-07-2019 15:00
09-06-2019 15:30
09-06-2019 16:00

Aktualności (3)

04.11.201908:18
Fundacja Inside Out zaprasza mieszkańców dzielnicy Sławin oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w nowym projekcie „Zrefleksuj się”, jest to cykl warsztatów, dzięki którym Lublinianie będą mogli zrelaksować się poprzez ruch oraz ćwiczyć swój refleks i równowagę.
Więcej
07.10.201902:18
Fundacja Inside Out zaprasza mieszkańców dzielnicy Szerokie oraz wszystkich zainteresowanych na warsztaty teatralne, spacer przyrodniczy, warsztaty żonglerskie i filmowe, które odbędą się w październiku na dzielnicy Szerokie.
Więcej
15.07.201902:22
Cykl 5 spotkań warsztatowych po 1,5 godziny każde! Zajęcia skierowane dla dzieci i młodzieży od 10. roku życia
Więcej