W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego

Organizacja pozarządowa: Stowarzyszenie
Kategoria instytucji: generator projektów kulturalnych
Adres: ul. Araszkiewicza 11
Telefon: +48601732249
Email:

Stowarzyszenie istnieje od 5 XI 2001 r. Zostało założone przez ludzi działających w środowisku Orkiestry św. Mikołaja - zespołu muzycznego i organizacji studenckiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej propagującej muzykę i inne formy działań inspirowane folklorem.

Celem działań Stowarzyszenia jest popularyzacja wartości kultury tradycyjnej we wszystkich jej przejawach, kształtowanie autentyczności odbioru tradycji, budzenie i pogłębianie zainteresowań muzyką, śpiewem, tańcem oraz innymi aktywnymi przejawami działalności artystycznej. Swoje cele realizuje poprzez: organizowanie różnych przedsięwzięć artystycznych oraz udzielanie pomocy w realizacji przedsięwzięć tego rodzaju; organizowanie ekspedycji etnograficznych i krajoznawczych; prowadzenie warsztatów; badanie przejawów kultury ludowej; popieranie samokształcenia w różnych dziedzinach artystycznych; utrzymywanie stałego kontaktu z innymi organizacjami o podobnych celach działania; dokonywanie nagrań na wszystkich nośnikach dźwięku, filmowych, wydawanie publikacji książkowych i fonograficznych.

Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego jako jedna z trzech lubelskich instytucji otrzymała w lipcu 2007 roku grant z Programu Operacyjnego "Rozwój infrastruktury kultury i szkół artystycznych" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizacja projektu "Wyposażenie Stowarzyszenia Animatorów Ruchu Folkowego" została zakończona w listopadzie 2007.

Wydarzenia polecane