W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Stowarzyszenie "W Stronę Sztuki"

Organizacja pozarządowa: Stowarzyszenie
Kategoria instytucji: generator projektów kulturalnych
Adres: ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Telefon: +48 603 545 985
Email:

Powstało w listopadzie 1995 r. z inicjatywy Anny Fornal, długoletniej nauczycielki muzyki. Zrzesza grono ludzi z różnych środowisk – muzyków, plastyków, architektów, lekarzy, publicystów, wydawców, biznesmenów, dla których talent jest bezcenną wartością. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie dzieci i młodzieży wybitnie uzdolnionej muzycznie, plastycznie i literacko.

Stowarzyszenie od początku swego istnienia przejawia bardzo aktywną działalność promującą młodych artystów nie tylko z Lublina i regionu lubelskiego ale również Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Francji i Chile.
W 151 koncertach Stowarzyszenia wzięło udział ponad 3800 młodych muzyków i kompozytorów
(soliści, zespoły kameralne, orkiestry, chóry) oraz poeci i recytatorzy. W wystawach towarzyszących koncertom prezentowane były prace plastyczne ponad 900 dzieci i studentów a także projekty młodych architektów.
Scenografie koncertów tworzyło około 900 dzieci. W swoim dorobku Stowarzyszenie W STRONĘ SZTUKI
ma również poczynania wydawnicze. W Bibliotece Muzycznej Stowarzyszenia wydano pięć utworów młodych kompozytorów, w Bibliotece Literackiej osiem tomików poezji oraz materiały z sesji Talent a szkoła zorganizowanej przez Stowarzyszenie w grudniu 1997 r.

Obecnie, kiedy kształcenie artystyczne przerasta możliwości nawet dobrze sytuowanych rodzin, Stowarzyszenie W STRONĘ SZTUKI poszukuje wsparcia wśród osób i instytucji w kraju i zagranicą, które przyczyniają się, by każdemu utalentowanemu dziecku stworzyć szansę stania się artystą.

Wydarzenia polecane