W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Ola Maurer

Imie: Ola
Nazwisko: Maurer
Płeć: kobieta
Profesja: artystka

Ola Maurer pochodzi ze Starego Sącza. Do Piwnicy pod Baranami została przyprowadzona przez Zygmunta Koniecznego kiedy to była studentką romanistyki UJ.

Od poniedziałku do piątku filolog romański, tłumacz, lektor i guwernantka języka francuskiego, kiedyś dziennikarz TV, asystentka reżysera Teatru PR, p. Romany Bobrowskiej, sekretarka dyrektora Instytutu Francuskiego w Krakowie, pełnomocnik Burmistrza Starego Sącza do spraw promocji Miasta, dziś promotor kultury, organizator bali, koncertów i imprez charytatywnych, specjalista PR.

W sobotę i od święta pieśniarka - artystka kabaretowa.

W liceum prowadziła kwartet wokalny, występowała w zespole pieśni i tańca "Lachy". Laureatka XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej. Występowała w Studenckim "Variete" prowadzonym przez Krzysztofa Maternę i Marka Pacułę. Występowała w Spotkaniach z Balladą, Telewizyjnych Ekranach Młodych, Balladach z Krakowskich Podwórek, w Wieczorze bez Gwiazdy, nagrała trzy recitale telewizyjne. Wystąpiła na Warszawskiej Jesieni Młodych wykonując kompozycję Joanny Wnuk-Nazarowej "Lady Makbet". Stefan
Kisielewski napisał o niej w recenzji z tego koncertu "sopran o prawdziwie aktorskim talencie".

Z Markiem Grechutą i zespołem ANAWA odbyła tournee artystyczne na Wschód - po Bajkał, Irkuck i Chabarowsk (1976 r.).

Zdała eksternistyczny egzamin Ministerstwa Kultury i Sztuki uprawniający do uprawiania zawodu pieśniarki estradowej w 1978 r.

Nagrywała muzykę filmową skomponowaną przez Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Jacka Ostaszewskiego.

Po urodzeniu dwóch synów zajęła się wychowaniem dzieci, prowadzeniem domu i pielęgnowaniem ogrodu, sobotnie wieczory spędzając w kabarecie.


źródło: www.piwnica.webtuning.pl