W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Oleksandra Radczenko

Imie: Oleksandra
Nazwisko: Radczenko
Płeć: kobieta

Oleksandra Radczenko urodziła się w Kijowie w 1975 r. Jest absolwentką Narodowego Uniwersytetu Lotniczego, który ukończyła w 1997 r. Aktualnie studentka II roku Fotografii Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania. Fotograf, animatorka fotografii analogowej. Organizatorka licznych wystaw fotograficznych. Pracuje w technikach szlachetnych: cyjanotypia, Van Dyke brown, guma.

W 2014 r. wydała Album „Było sobie Miasto” (wydawnictwo Norbertinum), który jest podsumowaniem prawie 15-letniej obserwacji życia Lublina.

Nagrody:
- 2013 - Stypendium Województwa Lubelskiego dla osób zajmujacych sie twórczoscią artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami
- 2013 - Podziękowania od Marszałka Województwa Lubelskiego za całokształt działalności artystycznej.

W 2014 r. otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Lublin dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury na realizację projektu artystycznego.