W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza realizacja projektów w ramach programu "Młodzież Inspiruje Dzielnice"

Rusza realizacja projektów w ramach programu "Młodzież Inspiruje Dzielnice"
22.03.202312:01

Operatorzy II edycji programu "Dzielnice Kultury - Młodzież Inspiruje Dzielnice" do realizacji wybrali 46 inicjatyw młodzieżowych o wartości blisko 220 tys. złotych. Projekty przeprowadzą osoby indywidualne i grupy nieformalne - młodzież w wieku od 10 do 30 lat, od 1 kwietnia do 30 listopada.

– Program „Młodzież Inspiruje Dzielnice” to nowa formuła grantowa „Dzielnic Kultury”, kierowana do osób młodych. Zapewnia finansowanie pomysłów i inicjatyw w dzielnicach, w których oczekują mieszkańcy Lublina. W ramach tegorocznej edycji działania będą realizowane w instytucjach kultury, placówkach oświatowych, uniwersytetach, domach pomocy społecznej – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Program "Dzielnice Kultury - Młodzież Inspiruje Dzielnice" to miejska oferta wsparcia finansowego młodych i okazja do realizacji młodzieżowych działań kulturalnych w dzielnicach Lublina. Na realizację projektu można było otrzymać nawet 6 tys. zł. W ramach tegorocznej edycji programu odbędą się m.in.: plenerowe warsztaty arteterapeutyczne, młodzieżowe spotkania poetyckie, nagrania autorskich piosenek wraz z teledyskami, zajęcia fotograficzne o tematyce psychospołecznej i warsztaty multimedialne zwieńczone wystawą, a także warsztaty makramy, ceramiczne i filmowe. Nabór pomysłów trwał od 8 lutego do 13 marca.

Wyniki naboru znajdują się na stronach internetowych operatorów programu:

Wydarzenia polecane