W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Publikacje

Lublin. Historia dzielnic. W 700. rocznicę lokacji miasta

Projekt "Lublin. Historia dzielnic. W 700. rocznicę lokacji miasta" jest realizowany od 1 lutego 2015 r. do 31 grudnia 2017 r.
Zakłada zaangażowanie mieszkańców Lublina w badania nad dziejami miasta i jego dzielnic. Jego celem jest zdobycie nowego, nieznanego dotychczas lub słabo znanego materiału ikonograficznego i fotograficznego dotyczącego historii miasta, który jest eksponowany w serii 12 zeszytów popularnonaukowych na temat poszczególnych dzielnic.

Dotychczas opublikowano dziewięć zeszytów poświęconych obszarom: Abramowic, Dominowa, Głuskowi; Rurom i Czubom; Zemborzycom; Bronowicom; Dziesiątej; Czechowowi i Wieniawie; Kalinowszczyźnie, Ponikwodzie, Czwartkowi; Sławinowi i Sławinkowi; Tatarom, Hajdowowi i Zadębiu.
Zwieńczeniem projektu będzie zbiorcza publikacja – jubileuszowa książka o Lublinie.

Projekt realizowany przez Fundację Aktywności Obywatelskiej przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Do pobrania

Abramowice, Dominów, Głusk.pdf
Abramowice, Dominów, Głusk
Bronowice.pdf
Bronowice
Czechów i Wieniawa.pdf
Czechów i Wieniawa
Dziesiąta.pdf
Dziesiąta
Rury i Czuby.pdf
Rury i Czuby
Zemborzyce.pdf
Zemborzyce
Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Czwartek.pdf
Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Czwartek
Sławin i Sławinek.pdf
Sławin i Sławinek
Tatary, Hajdów, Zadębie.pdf
Tatary, Hajdów, Zadębie

Mapa Sentymentalna Lublin

Mapy sentymentalne Lublina tworzone są sukcesywnie przez Lubelską Grupę Badawcza od 2016 r. Mapy powstają przy udziale mieszkańców, którzy w trakcie spotkań i warsztatów opowiadają o swoim najbliższym otoczeniu - ulubionych miejscach i wspomnieniach z nimi związanych. Dotychczas powstały dwie mapy sentymentalne Kalinowszczyzny i Konstantynowa. W 2017 r. zostaną wydane dwie kolejne. Tym razem będą dotyczyć Czubów Północnych i dzielnicy Za Cukrownią.

Do pobrania

Mapa Sentymentalna Konstantynów.pdf
Mapa Sentymentalna Konstantynów
Mapa Sentymentalna Kalinowszczyzna.pdf
Mapa Sentymentalna Kalinowszczyzna

Mali Mistrzowie

"Mali Mistrzowie" to zajęcia plastyczne z elementami historii sztuki i plastyki skierowane do dzieci w wieku 6-13 lat zamieszkujących w dzielnicy Głusk. Zajęcia odbywały się w lipcu 2019 roku w Filii nr 39 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

Do pobrania

MALI MISTRZOWIE.pdf
MALI MISTRZOWIE