W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dzielnice Kultury

Dzielnice Kultury

"Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina" to zainicjowany w 2013 roku wieloletni, interdyscyplinarny program, którego celem jest zwiększenie potencjału kulturalnego dwudziestu siedmiu dzielnic Lublina. "Dzielnice Kultury" stanowią odpowiedź na silne skupienie instytucji i infrastruktury kulturalnej w centrum, które zagraża pogłębianiem dysproporcji w dostępie do kultury na terenie poszczególnych obszarów miasta. Cele strategiczne projektu to zwiększenie aktywnego uczestnictwa w kulturze mieszkańców Lublina oraz podniesienie kompetencji kulturowych lublinian. Dzielnice Kultury są jednym z programów operacyjnych Strategii Rozwoju Kultury Lublina 2013 - 2020.

Działania w ramach programu skoncentrowane są wokół czterech osi programowych, na które składają się:

  1. "Lublin dzieciom" - mająca na celu rozwój oferty kulturalnej skierowanej do dzieci;
  2. "Kultura dla Seniora" - zakładająca wsparcie aktywności kulturalnej osób starszych;
  3. "Zainstaluj: Kultura" - odnosząca się do poszerzania grona aktywnych odbiorców kultury o osoby i grupy, które ze względu na różnorodne czynniki do tej pory z oferty kulturalnej nie korzystały, bądź korzystały z niej okazjonalnie;
  4. "Dzielnicowe Przestrzenie Edukacji Kulturalnej", w ramach których prowadzone są cykliczne warsztaty artystyczne obejmujące zajęcia muzyczne, plastyczne, taneczne i teatralne.

Program jest realizowany przez przez trzy miejskie instytucje kultury (operatorów programu), którymi są Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” oraz Warsztaty Kultury. Każdy z operatorów koordynuje pracę w dziewięciu dzielnicach miasta, w zależności od potrzeb i specyfiki danego obszaru tworząc od podstaw lub doskonaląc i intensyfikując prowadzone w nich działania kulturalne, dążąc do stworzenia kompletnej i spójnej oferty kulturalno-edukacyjnej.

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" odpowiada za realizację Programu w dzielnicach: Abramowice, Bronowice, Dziesiąta, Felin, Głusk, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Kośminek, Tatary.

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" - w dzielnicach: Czuby Południowe, Czuby Północne, Konstantynów, Sławinek, Sławin, Szerokie, Węglin Południowy, Węglin Północny, Zemborzyce.

Warsztaty Kultury realizują program "Dzielnice Kultury" dla następujących obszarów miasta - dzielnice: Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Rury, Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Wrotków, Za Cukrownią.

Strony dzielnicowych operatorów Programu:

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"

Warsztaty Kultury

Równolegle do działań operatorów realizowane są projekty dofinansowane w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań z zakresu Kultury i sztuki zadanie: "Dzielnice Kultury" (w 2013 roku - "Kultura w dzielnicach").

Bieżące informacje dotyczące realizowanych projeków można znaleźć na facebookowej stronie Dzielnic Kultury  oraz na stronie www.dzielnicekultury.lublin.eu.

Do pobrania

Dzielnice Kultury - założenia programowe.pdf
Dzielnice Kultury - założenia programowe
Zasady współpracy w ramach programu Dzielnice Kultury - Święto Lubelskich Dzielnic.pdf
Zasady współpracy w ramach programu Dzielnice Kultury - Święto Lubelskich Dzielnic
Znakowanie projektów realizowanych przy wsparciu Miasta Lublin- Wydział Kultury.pdf
Znakowanie projektów realizowanych przy wsparciu Miasta Lublin- Wydział Kultury
Logo Miasto Lublin+ dzielnice kultury_RGB.jpg
Logo Miasto Lublin+ dzielnice kultury_RGB
logo DZIELNICE kultury _MIASTO Lublin_CMYK.jpg
logo DZIELNICE kultury _MIASTO Lublin_CMYK
Logo DZIELNICE KULTURY _MIASTO Lublin+wolność_RGB.jpg
Logo DZIELNICE KULTURY _MIASTO Lublin+wolność_RGB
logo DZIELNICE Kultury_+WOLNOŚĆ_MIASTO Lublin_CMYK.jpg
logo DZIELNICE Kultury_+WOLNOŚĆ_MIASTO Lublin_CMYK
LOGO STYPENDIUM.pdf
LOGO STYPENDIUM