W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego

Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego

Kongres powstał w przekonaniu, że w budowaniu Partnerstwa Wschodniego jako projektu kulturowego potrzebna jest platforma wymiany idei, tworzenia narzędzi współpracy i ustanawiania wspólnej reprezentacji na forum europejskim.

Kongres jest częścią szerszego, wieloletniego projektu „Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy”, realizowanego przez Miasto Lublin we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie i Fundacją Trans Kultura. Partnerami projektu są: Miasto Lwów, Miasto Tbilisi, Instytut Polski w Kijowie, Instytut Polski w Mińsku, Instytut Polski w Bukareszcie.

W Kongresie biorą udział artyści, ludzie kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządów, głównie z krajów Partnerstwa Wschodniego i Unii Europejskiej, a także z Rosji i pozostałych krajów europejskich.

Kongres kontynuuje i rozwija wcześniejsze inicjatywy zmierzające w podobnym kierunku, w tym zainaugurowane pod auspicjami czeskiej prezydencji Forum Obywatelskie Partnerstwa Wschodniego oraz konferencje „Go East!” organizowane w Warszawie od 2009 roku.