W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wschodnia Oś Kultury

Wschodnia Oś Kultury

W kwietniu 2011 przez władze Lublina, Białegostoku i Rzeszowa powołały Wschodnią Oś Kultury – sojusz największych miast wschodniej Polski na rzecz kultury. Inicjatorem akcji był Lublin, który jako jedyne miasto z tej części kraju, kandyduje do tytułu Europejskiej stolicy Kultury w 2016 roku. Pierwszym wspólnym działaniem miast Osi było wsparcie lubelskiej kandydatury w konkursie o tytuł ESK 2016.

18 – 19.05.2011 odbyła się w Lublinie konferencja pt. „Wschodnia Oś Kultury – kultura dla rozwoju Polski Wschodniej”. Organizatorami byli: Urząd Miasta Lublin, Warsztaty Kultury – filia Centrum Kultury i Fundacja Trans Kultura.
Jej celem było wzmocnienie roli ośrodków Polski Wschodniej, poprzez nawiązanie współpracy i wymianę dobrych praktyk w dziedzinie regionalnej i transgranicznej działalności kulturalnej ze szczególnym uwzględnieniem inicjatywy Partnerstwa Wschodniego. W ramach konferencji odbyło się 6 tematycznych konwersatoriów, których moderatorami byli uznani praktycy i eksperci, tacy jak Krzysztof Czyżewski czy Dariusz Jachimowicz. W konferencji udział wzięli przedstawiciele samorządów, instytucji kultury i organizacji pozarządowych z kilkunastu miast wschodniej Polski.

Zobacz multimedialną relację z konferencji