W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Akcja "Masz głos" w Lublinie

Akcja "Masz głos" w Lublinie
06.09.201917:23

W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która zmienia Polskę i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną, a władzami samorządowymi.

Akcja Masz Głos jest przedsięwzięciem ogólnopolskim, realizowanym od 2006 r. przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z organizacjami partnerskimi. Akcja pomaga aktywnym lokalnie lub gotowym zaangażować się w działanie, jak dokonywać zmian w najbliższym otoczeniu zgodnie z potrzebami mieszkanek i mieszkańców oraz we współpracy z władzami samorządowymi. Udział w akcji jest bezpłatny i zapewnia dostęp do wiedzy, szkoleń oraz wsparcia w rozwiązywaniu problemów lokalnych, którego udzielają koordynatorzy Masz Głos, działający regionalnie w całej Polsce.
W akcji Masz Głos udział mogą wziąć:

  • organizacje społeczne, 
  • stowarzyszenia i fundacje, 
  • grupy sąsiedzkie, 
  • młodzieżowe rady gmin i rady seniorów, 
  • sołectwa, rady osiedli, 
  • lokalne gazety i portale informacyjne,
  • grupy nieformalne, 
  • instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury).

Uczestników akcji Masz Głos wspierają koordynatorzy regionalni, którzy  podpowiadają, jak zrealizować pomysł na zmianę lub jak rozwiązać lokalny problem. Są ekspertami w dziedzinie współpracy mieszkańców z samorządem i działają w każdym województwie, więc są bliżej uczestników akcji, mogą być na spotkaniu danej społeczności lub na posiedzeniu rady gminy czy miasta. W województwie lubelskim wsparcia w ramach akcji Masz Głos udziela Stowarzyszenie Homo Faber, które zajmuje się prawami człowieka, pracuje z grupami wykluczonymi, wspiera integrację społeczną.

Dlaczego to działa?
Nikt tak dobrze nie zna potrzeb swojej miejscowości jak mieszkanki i mieszkańcy. Jeśli więc zmieniać i poprawiać - to oddolnie. 
Jak się zgłosić?
Akcja Masz Głos jest dla wszystkich. Można zgłosić się na dwa sposoby:

  • Od dziś przez stronę www.maszglos.pl 
  • Na szkoleniu wojewódzkim poświęconym pierwszym krokom w aktywności lokalnej. Szkolenie jest bezpłatne, otwarte i nie zobowiązuje do zapisania się do akcji. Odbędzie się 20 września, o godzinie 15:00, w Biurze Partycypacji UM Lublin ul. Bernardyńska 3. Aby wziąć udział w szkoleniu, trzeba zgłosić się przez formularz rejestracyjny: https://www.maszglos.pl/szkolenie/szkolenie-w-lublinie/

Więcej informacji o szkoleniach i o akcji Masz Głos na www.maszglos.pl