W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Czas na swing! Vol.1” – weekendowe warsztaty tańca

10.03.202019:52

W ramach projektu „Rhytm Section Lublin” Rhytm Section Poland zaprasza na weekendowe warsztaty wprowadzające w magiczny świat tańców swingowych: Lindy Hop’u i Shim Sham’a.

Lindy hop to taniec tańczony w parach, który narodził się w latach 30. XX w Harlemie z ludzkiej potrzeby wyrażenia się do porywającej muzyki wielkich big bandów jazzowych Złotej Ery Swingu. Tańczony był dosłownie wszędzie – w ciągu dnia na ulicach i podwórkach jako „street dance”, wieczorami nabierał nieco bardziej odświętnego charakteru i przenosił się na nowojorskie salony. Lindy Hop niesie ze sobą ogromne pokłady pozytywnej energii i stwarza nieograniczone możliwości improwizacji, interpretacji muzyki i wyrażenia w niej siebie. Za to kochają go tłumy ludzi na całym świecie również dziś: od lat 80-tych przeżywa renesans i króluje na parkietach całego świata tworząc pozytywnie zakręcone społeczności Lindyhoppersów.

A oto jak może wyglądać to w praktyce:

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

  • Piątek (27.03): 19.00 - 21.00 – Shim Sham
  • Sobota (28.03):12.00 -15.15  - Lindy Hop (cz.1)
  • Niedziela (29.03): 12.00 - 15.15 – Lindy Hop (cz.2)

CENA:

  • Lindy Hop (6h) – 150 zł
  • Shim Sham (2h) – 50 zł
  • Lindy Hop (6h) + Shim Sham (2h) – 190 zł

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

Potańcówka swingowa w sobotę 28.03. Wstęp dla uczestników warsztatów bezpłatny
LINK DO REJESTRACJI: https://czasnaswing-1.dancecamps.org/booking.php
MIEJSCE:  Szkoła Tańca Lider; ul. W. Żywnego 10

ORGANIZATOR: Rhytm Section Poland
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: