W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dostępnik - publikacja dla NGO

Dostępnik - publikacja dla NGO
06.01.202109:00

Jeśli Twoje działania na terenie Lublina są związane z kulturą, to publikacja stworzona przez Stowarzyszenie Otwieracz jest właśnie dla Ciebie.

Chcemy w ten sposób przybliżyć Ci temat dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Od 6 września 2021 roku będzie on dotyczył również działań sektora pozarządowego. Od tego dnia każdy obywatel będzie mógł poinformować podmiot  publiczny o braku jego dostępności w wymiarze architektonicznym i informacyjno–komunikacyjnym.

Zadaniem „Dostępnika” jest przedstawienie prostych sposobów na włączanie osób z niepełnosprawnościami w krąg uczestniczek Twoich wydarzeń kulturalnych. Pomysły przedstawione są jak najbardziej przystępnie, a przy tym wyczerpująco. Znajdziesz tu wskazówki, co możesz w tej kwestii zrobić sama, bezpłatnie albo przy niewielkim nakładzie finansowym. Jest tych działań naprawdę bardzo wiele! 

Zależało nam, żeby pokazać, że dostępność nie jest bardzo trudna i wiele zależy wyłącznie od samych ludzi i ich podejścia do osób z niepełnosprawnościami.

Publikację zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. 
 

Pliki do pobrania