W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
28.09.202209:09

W poniedziałek (3 października) w Trybunale Koronnym odbędą się IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Będzie to okazja do przypomnienia postaci i twórczości tego urodzonego w Lublinie kompozytora. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00, a wstęp na nie jest bezpłatny.

Ludomir Michał Rogowski urodził się w Lublinie, w kamienicy przy ulicy Bramowej 2, co upamiętnia odsłonięta w jego 100-rocznicę urodzin tablica. W poniedziałek, 3 października, w 141. rocznicę urodzin kompozytora w sali koncertowej w Trybunale Koronnym, najbliższej miejsca jego urodzenia, odbędzie się koncert kameralny. Występ muzyków przybliży twórczość artysty oraz przypomni jego bogaty życiorys.

W programie wydarzenia są utwory na wiolonczelę opracowane z rękopisów przez prof. Krzysztofa Sperskiego oraz na fortepian solo. Wystąpią: Małgorzata Sęk - wiolonczela, Agnieszka Korpyta - fortepian, Urszula Świerczyńska - fortepian. Zabrzmią utwory polskich kompozytorów: Ludomira Michała Rogowskiego, Fryderyka Chopina, Zygmunta Noskowskiego, Ignacego Waghaltera oraz Aleksandra Zarzyckiego.
 
Honorowy Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk i Ambasada Republiki Chorwacji w Polsce. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

O postaci i twórczości Ludomira Michała Rogowskiego, który dużą część życia spędził w Chorwacji, przeczytać można na stronie https://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/ludomir-michal-rogowski/