W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kino CK w październiku
12.10.202107:25

Wizja różnic klasowych według Michela Franco oraz dokument o norweskim zespole A-ha. Te i wiele innych propozycji filmowych zobaczymy w październiku w Kinie CK.

Premierowy „Nowy porządek” to wbijająca w fotel mieszanka thrillera i dramatu roztaczająca szokującą wizję najbliższej przyszłości. Reżyser – Michel Franco, odbierając weneckie laury, mówił, że pisał scenariusz sześć lat wcześniej, myśląc o dystopii, a efekt aktualności bardzo go zaskoczył. Na ekranie pojawi się także film dokumentalny „Notturno”. To próba pokazania walki o przetrwanie osób uwięzionych na Bliskim Wschodzie, gdzie toczy się wojna. Zaś muzykę Chopina w wersji elektro, palenie czarownic na stosie i stroboskopowe światło zobaczymy w kontrowersyjnej „Lux Aeterna” Gaspara Noé. Przed nami także fascynująca historia jednego z najbardziej znanych muzycznych zespołów z Norwegii. „A-ha: The Movie” w szczegółowy sposób portretuje wyzwania twórcze oraz relacje pomiędzy trzema silnymi osobowościami.

Wśród pozostałych propozycji Kina CK znajdziemy też seanse z cyklu Benshi. Tym razem będzie to film noir z lat 40. XX wieku – „Sokół maltański”, ale też nowe produkcje, takie jak: „Birdman” i „Metamorfoza ptaków”. Z kolei w ramach LFF cały rok zobaczymy krótkie metraże zebrane pod wspólnym tytułem „Eksperyment? To da się oglądać!”.