W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Laureatów II edycji Konkursu Wokalnego CSK „Śpiewamy marzenia”

Koncert Laureatów II edycji Konkursu Wokalnego CSK „Śpiewamy marzenia”
20.06.202200:54

19 czerwca w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur odbył się Koncert Laureatów II edycji Konkursu Wokalnego CSK „Śpiewamy marzenia”, podczas którego poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu.

Koncert wieńczący tegoroczny konkurs rozpoczęły laureatki Grand Prix pierwszej edycji – Wiktoria Szczepanowska i Katarzyna Kociubowska. Obydwie wokalistki przypomniały utwory, które w ubiegłym roku najbardziej spodobały się jurorom. Wiktoria Szczepanowska równie genialnie jak przed rokiem zaśpiewała utwór z repertuaru Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, natomiast Kasia przypomniała piosenkę z bajki „Zaplątani” zatytułowaną „Po raz pierwszy widzę blask”.

Tegoroczny Konkurs miał formę hybrydową: każdy z uczestników nagrywał jedną polską piosenkę, trwającą maksymalnie 5 minut, a nagranie przesyłał do organizatorów. Postanowiono przyznać wyróżnienia i nagrody w grupach wykonawców w wieku - dzieci od 6 do 8 lat, od 9 do 11 lat i od 12 do 14 lat oraz młodzież od 15 do 18 roku życia.

Spośród ponad 250 zgłoszeń, które zostały przesłane do konkursu, jury w składzie: Aleksandra Oberda-Alimbajew, Joszko Broda, Marian Pędzisz oraz Daniel Lipiec postanowiło przyznać następujące nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych:

GRAND PRIX drugiej edycji Konkursu Wokalnego „Śpiewamy Marzenia” otrzymał Bartłomiej Żurek (Krasnystaw).

GRAND PRIX BOGDANKA trafiło do Jakuba Rogali (Puławy).

Kategoria I: dzieci w wieku 6-8 lat

  • I miejsce ex aequo: Pola Zawadzka (Lublin) i Hanna Kukuszka (Łęczna)
  • II miejsce: Karmen Kowalska (7 lat, Zamość)
  • III miejsce ex aequo: Antonina Burcon (Zamość) i Diana Wypych (6 lat, Trawniki)

Kategoria II: dzieci w wieku 9-11 lat

  • I miejsce: Karina Kowalska (11 lat, Zamość)
  • II miejsce ex aequo: Paulina Remiśko (Biłgoraj) i Korneliusz Łakomy (Lublin)
  • III miejsce: Zofia Sokal (11 lat)

Kategoria III: dzieci w wieku 12-14 lat

  • I miejsce: Natalia Kosmowska (Puławy)
  • II miejsce ex aequo: Marta Podsiadła (13 lat, Puławy) i Szymon Hałasa (Majdan Nepryski)
  • III miejsce ex aequo: Oliwia Gręzak (14 l. Łuków), Amelia Puchalska (Tomaszów Lubelski) i Emilia Głodek (12 lat, Kąty)

Kategoria IV: dzieci w wieku 15-18 lat

  • I miejsce ex aequo: Aleksandra Wójtowicz (Tomaszów Lubelski) i Julia Zając (Lublin)
  • II miejsce ex aequo: Julia Jaskowska i Wiktoria Kruk (Zamość)
  • III miejsce: Kinga Wołoszyn (Kraśnik)

Wszyscy nagrodzeni wykonali swoje konkursowe utwory na scenie Sali Operowej CSK.
Dodatkowo jury przyznało łącznie 104 wyróżnienia, co świadczy o bardzo wysokim poziomie przesłanych zgłoszeń.

Wydarzenie uświetnili swoimi występami wyjątkowi goście: Julia Bieniek, Miłosz Świetlik Skierski oraz Joszko Broda. Wyjątkowym finałem był występ gościa specjalnego: Amelii Anisovych z Ukrainy. Amelia zyskała popularność za sprawą nagrania, na którym śpiewa hit "Mam tę moc" z popularnej bajki "Kraina lodu" w schronie, w którym ukrywała się razem z najbliższymi. Wykonanie dziewczynki natychmiast obiegło sieć i zaskarbiło sobie sympatię internautów.  

Wszystkim laureatom – serdecznie gratulujemy!

Patronami honorowymi tegorocznego Konkursu są Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka i Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski, a Sponsorem Generalnym Konkursu Wokalnego CSK „Śpiewamy Marzenia” jest Lubelski Węgiel "Bogdanka" SA. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O laureatach Grand Prix

Bartłomiej Żurek: na co dzień jest uczniem III klasy I Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Wolny czas wypełniają różne rzeczy: od spotkań ze znajomymi, przez czytanie książek, głównie popularnonaukowych, po naukę języka angielskiego. Interesuje się również teatrem, musicalem, literaturą i  matematyką, a najlepiej odpoczywa mu się na tatrzańskich szlakach. Plany na najbliższą przyszłość? - Zdać maturę i rozpocząć podróż po świecie.Jurorzy bardzo wysoko ocenili jego zdolności wokalne.

Jakub Rogala: naukę śpiewu rozpoczął 5 lat temu pod kierunkiem Zbigniewa Jonaka. Do tej pory współpraca tego duetu zaowocowała m.in.:  lI nagrodą w  Międzynarodowym Festiwalu '”Magia Italiana”' we włoskim Rimini, I miejscem  w Ogólnopolskim Festiwalu „Wygraj Sukces” oraz Grand Prix III  Ogólnopolskiego Festiwalu '”Debiuty”' Kędzierzyn-Koźle 2021. Mentor Jakuba mówi, że fascynacją jego wychowanka jest muzyka jazzowa, która determinuje wybory repertuarowe.

Wydarzenia polecane