W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Obiekty dźwiękowe – zrób to sam! | warsztaty dla młodzieży

Obiekty dźwiękowe – zrób to sam! | warsztaty dla młodzieży
07.10.201918:12

Uwaga! Komunikat specjalny! Weekendowy, październikowy warsztat kierujemy do wszystkich zasłuchanych w odgłosach miasta. Do tych z Was, którzy lubią eksperymenty i ciekawią ich nowe technologie. Stwórz z nami swój własny obiekt dźwiękowy, reagujący na dotyk!

Na warsztatach wcielimy się w role aktywistów / artystów / chochlików (każdy znajdzie coś dla siebie), tworzących prototypy obiektów dźwiękowych, które mogłyby zostać umieszczone w przestrzeni miasta. Działanie tworzonych obiektów będzie skupione wokół odgrywania dźwięków w reakcji na dotyk.

Będziemy korzystać z płytek elektronicznych Bare Conductive, które umożliwiają rozpoznawanie dotyku na różnych powierzchniach i odtwarzanie dźwięków. Zachęcamy do obejrzenia tego trailera, żeby lepiej poczuć́ z czym będziemy mieli do czynienia.

Podczas warsztatów będziemy korzystać m.in. z dźwięków Lublina, nagranych w ramach poprzednich warsztatów projektu „Słuchanie miasta”.

Nauczymy się podstaw programowania, poznamy bliżej płytkę Bare Conductive (opowiemy też o możliwościach Arduino – to projekt, na którym Bare Conductive bazuje), przetestujemy w praktyce jak najlepiej podejść do tworzenia projektów elektronicznych, opowiemy o tym, gdzie szukać inspiracji, wiedzy, pomocy w kłopotach, a wszystko to po to, aby finalnie zbudować proste urządzenia-obiekty, reagujące dźwiękiem na dotyk wybranych punktów albo obszarów.

Warsztat skierowany jest do osób początkujących, więc nie jest potrzebne doświadczenie w programowaniu albo elektronice. Bez obaw, wszystko będziemy wspólnie po kolei omawiać a potem wdrażać.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży w wieku licealnym. W przypadku osób niepełnoletnich należy dostarczyć w pierwszym dniu warsztatów do miejsca ich realizacji, tj. do Warsztatów Kultury zaakceptowany regulamin oraz oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego, zawierające zgodę na udział osoby niepełnoletniej w warsztatach.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach projektu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Kiedy: 26-27.10.2019 (sobota i niedziela, godz. 10:00-16:00)
Gdzie: sala medialabowa Warsztatów Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 5a, I piętro)
Zapisy: za pośrednictwem formularza on-line. Zapisy ruszają 30.09 2019 r.
Koszt: warsztaty są bezpłatne

Prowadzący: Anna Widera

Anna Widera – programistka i creative technologist. Współpracuje z Medialabem Katowice, kuratorka festiwalu sztuki i technologii art+bits. Aktualnie pracuje jako iOS Developer w The Software House. Współtworząc interdyscyplinarny zespół R&D domu produkcyjnego Netizens, zajmowała się kreatywną implementacją technologii w marketingu, wykorzystując m.in. technologie dotykowe, urządzenia Bluetooth Low Energy, tworząc dedykowane układy elektroniczne, hackując istniejące. Fanka warsztatów, wszelkiego DIY i prac ręcznych, prototypowania i użyteczności.

Projekt „Słuchanie miasta – warsztaty edukacji dźwiękowej” zakłada realizację cyklu działań z zakresu edukacji dźwiękowej dla młodzieży licealnej. Ich wspólnym mianownikiem i punktem wyjścia będą dźwięk i miasto oraz pogłębianie umiejętności słuchania, jako formy poznawania przestrzeni miejskiej. Projekt w sposób interdyscyplinarny łączy działania warsztatowe oraz prezentacje dźwiękowe i filmowe, oferując szerokie spektrum doświadczeń z zakresu edukacji dźwiękowej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenia polecane