W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa nabór kandydatów do Nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury za 2023 rok

Trwa nabór kandydatów do Nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury za 2023 rok
11.01.202414:13

Ruszył nabór zgłoszeń kandydatów do Nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Wnioski o wyróżnienie osób szczególnie zaangażowanych w 2023 roku w rozwój środowiska lubelskich artystów, twórców i animatorów można składać do 2 lutego.

Ubiegły rok był dla Lublina szczególny. Realizacja tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży dostarczyła mieszkankom i mieszkańcom naszego miasta wiele wyjątkowych wydarzeń, w których tak chętnie uczestniczyli. To zasługa między innymi lubelskiego środowiska artystycznego, które z entuzjazmem zaangażowało się w przygotowanie bogatego programu obchodów. Dlatego zachęcam do zgłaszania do miejskich nagród kulturalnych osób, których działalność w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury w 2023 roku znacząco się wyróżniała. Kandydatów może zgłosić każdy z nas – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Podobnie jak w ubiegłych latach, Nagrody przyznawane będą w czterech kategoriach:

  • Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2023 rok,
  • Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2023 roku,
  • Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności,
  • Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2023 roku.

Kandydatów do Nagród mogą zgłaszać osoby fizyczne, prawne oraz inne podmioty. Wykorzystując właściwy formularz, wnioski w formie pisemnej można wysłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota 2, 20-112 Lublin lub złożyć je tam osobiście od poniedziałku do piątku godzinach 7.30-15.30. Termin składania zgłoszeń upływa 2 lutego br. o godzinie 15.30, a o jego zachowaniu decyduje data wpływu.

Na jednym formularzu można wskazać tylko jednego kandydata. Do zgłoszenia można dołączyć dodatkowe elementy w postaci: opinii, rekomendacji, potwierdzonych za zgodność z oryginałem kopii dyplomów, wycinków prasowych, dokumentacji filmowej i fotograficznej, katalogów, wydawnictw, zapisu audio, itp. Należy jednak pamiętać, że załączniki te nie podlegają zwrotowi. Do wniosku o nagrodę trzeba też dołączyć podpisaną przez kandydata informację o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych (klauzula RODO).

Powołana przez Prezydenta Miasta Lublin Komisja do spraw nagród oceni złożone kandydatury i zarekomenduje kandydatów do nagród.

Dodatkowe informacje oraz dokumenty do pobrania dostępne są na stronie nagrody.kultura.lublin.eu oraz w BIP Urzędu Miasta Lublin. Szczegółowe informacje udzielane są też pod numerem telefonu 81 466 37 14 lub mailowo: mecenat.kultura@lublin.eu.