W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Twórcze zabawy plastyczne. Sobotnie warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt

Twórcze zabawy plastyczne. Sobotnie warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt
31.03.202420:05

Podczas twórczych spotkań dzieci ćwiczą wyobraźnię oraz zdolności manualne. Nie brakuje też inspiracji, które pomagają rodzicom kreatywnie spędzać czas z dziećmi także w domu. W części plastycznej uczestnicy i uczestniczki warsztatów wykonują własne prace, świetnie się przy tym bawiąc.

 

 – W kwietniu będziemy eksperymentować nie tylko ze sztuką, ale też z artystycznym recyklingiem. Dzieciaki nadadzą drugie życie śmieciom, przetwarzając je w obiekty. Będzie też nieco egzotycznie, a mali miłośnicy i miłośniczki zwierząt świetnie odnajdą się w proponowanej tematyce zajęć.

 


 Zajęcia odbywają się w wybrane soboty kwietnia o godz. 13.00 w siedzibie Galerii przy ul. Popiełuszki 5. Trwają około 60 minut. Na warsztaty obowiązują zapisy internetowe poprzez formularze zgłoszeniowe, które można znaleźć na stronie www.labirynt.com. Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Bilet: 15 zł/dziecko; opiekunom/opiekunkom dzieci uczestniczących w zajęciach, a także osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne. Spotkania są prowadzone w języku polskim, Galeria zapewnia tłumaczenie na język ukraiński.

Harmonogram na kwiecień

13.04 Sztuka eksperymentalna

dla dzieci w wieku 6–8 lat | prowadzenie: Oleksandra Orkusha
 Zwykle obraz tworzy jedna osoba, która ma jakiś pomysł i chce go zrealizować na płótnie. A co by się stało, gdyby te wszystkie zasady złamać i stworzyć kilka dzieł, których autorami i autorkami będzie pięć, dziesięć albo piętnaście osób? A co jeśli rzeczy przedstawione na obrazach będą kwestią przypadku? Jeżeli jesteście gotowi i gotowe na eksperymenty artystyczne, to zapraszamy na warsztaty!

20.04 Fantastyczne zwierzęta

dla dzieci w wieku 6–8 lat | prowadzenie: Oleksandra Orkusha
 Jakie najbardziej egzotyczne zwierzęta widzieliście i widziałyście w swoim życiu? A czy śniły się Wam niezwykłe istoty? Na warsztatach podzielimy się swoimi historiami na temat zwierząt, które widzimy prawie codziennie, oraz tych najbardziej niespotykanych. Odkryjemy też fascynujący świat sztuki inspirowany fantastycznymi zwierzętami i stworzymy własne.

27.04 Śmieciotwory, czyli recykling artystyczny

dla dzieci w wieku 7–12 lat | prowadzenie: Paulina Mazurek
 Każdy i każda z nas codziennie produkuje sporo odpadów. Każdy zjedzony batonik, jogurt czy wypity soczek to kolejne wyrzucone opakowanie. Czy można je jakoś wykorzystać? Czy w tworzeniu sztuki mogą się nam przydać zwyczajne śmieci? Na warsztatach odwiedzimy wystawę Kamila Janczewskiego pt. „Sprzątanie świata”. Zainspirowani i zainspirowane działaniami artysty sami i same twórczo popracujemy z różnymi odpadkami.

Wydarzenia polecane