W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Weekend z tańcem w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego

Weekend z tańcem w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego
16.07.202112:48

Lubelski Teatr Tańca zaprasza do zielonego Ogrodu Saskiego na weekend pełen tańca. W ciągu dwóch dni zobaczymy jubileuszowy spektakl najstarszego teatru tańca w Polsce, etiudę taneczną powstałą w koprodukcji Teatru Muzycznego w Lublinie i Lubelskiego Teatru Tańca oraz film o jednej z najwybitniejszych postaci teatru tańca – Pinie Bausch.

W sobotni wieczór na scenie Muszli Koncertowej zaprezentują się artyści Polskiego Teatru Tańca w spektaklu "45". Ideą projektu jest wyjście poza tradycyjną formę korelacji choreografa i kompozytora. Inscenizacja dotyka w symbolicznym wymiarze tematu zbiorowości, którą łączy wspólna praca oraz decyzja o wyborze sztuki jako sposobu na życie.

Z kolei w niedzielę taniec stanie się przestrzenią do rozważań na temat miłości, rozstania, wiary, życia i śmierci. Etiuda taneczna "Pamiętasz, Nieobecna...?", zrealizowana przez Teatr Muzyczny w Lublinie oraz Lubelski Teatr Tańca w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, to realizacja stworzona w oparciu o powieść „Mroki” Jarosława Borszewicza.

Zwieńczeniem tanecznego weekendu będzie pokaz filmu "Pina" w reżyserii Wima Wendersa. To biografia zmarłej w 2009 roku wybitnej choreografki Piny Bausch. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki – "Święto wiosny", "Vollmond" i "Caf Miler". Poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie właściwie nie padają żadne słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało.

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim 
17-18 lipca
wstęp wolny