W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Złote zasady współpracy z wolontariuszami

Złote zasady współpracy z wolontariuszami
18.01.201919:25

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na dwudniowe warsztaty, skierowane do pracowników oraz współpracowników instytucji kultury i organizacji samorządowych, którzy w codziennej pracy korzystają ze wsparcia wolontariuszy lub są zainteresowani tym tematem.

Złote zasady współpracy z wolontariuszami
Uczestnicy podczas warsztatu poznają wszystkie etapy organizacji wolontariatu – od przygotowania instytucji/organizacji do współpracy z wolontariuszami, po ewaluację działań z ochotnikami. W trakcie szkolenia przedstawimy m.in. aspekty formalno-prawne wolontariatu, sposoby na promocję wolontariatu w środowisku lokalnym oraz standardy współpracy. Na szkoleniu zostaną zaprezentowane różne metody komunikacji i motywacji wolontariuszy, będzie to również okazja do zaprezentowania dobrych praktyk organizacji wolontariatu.

Informacje praktyczne
Kiedy: 9-10 luty 2019 r. (sobota i niedziela), godz. 10.00-16.00 (warsztaty dwudniowe)
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Zapisy: prosimy o przesyłanie zgłoszeń przez formularz on-line. Formularz aktywny będzie do 31 stycznia 2019 r. Informacja o wynikach rekrutacji przesłana zostanie do uczestników 1 lutego 2019 r.
Szkolenie jest bezpłatne, organizatorzy nie zwracają kosztów podróży, ale zapewniają poczęstunek i certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

O prowadzących warsztaty:

Karolina Kłosińska – członkini zespołu projektu „Ochotnicy warszawscy – miejskiego projektu rozwijającego idee wolontariatu w Warszawie, w którym odpowiada m.in. za współpracę z instytucjami kultury. Autorka Programu rozwoju wolontariatu w domach kultury oraz w bibliotekach Warszawy. Jako trenerka współpracuje od 2016 roku z Narodowym Centrum Kultury prowadząc warsztaty w programach Wolontariat w kulturze, Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne, oraz z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych prowadząc zajęcia o wolontariacie dla doradców zawodowych, nauczycieli i pedagogów. Rozwija wolontariat senioralny współpracując z uniwersytetami trzeciego wieku z terenu całej Polski. Wolontariuszka w jednym z warszawskich muzeów, działaczka na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Doświadczenie jako koordynator wolontariatu zdobyła m.in. w Muzeum Warszawy oraz podczas dużych wydarzeń miejskich, m.in Konferencji Klimatycznej ONZ – COP19.

Barbara Rogalska – członkini zespołu projektu „Ochotnicy warszawscy”. Zajmuje się promocją i komunikacją. Współrealizowała kampanie, akcje i działania mające na celu popularyzację wolontariatu. Prowadziła szkolenia z zakresu standardów organizacji wolontariatu m.in. dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, Szlachetnej Paczki, uniwersytetów trzeciego wieku, a także wielu innych organizacji pozarządowych i instytucji. Organizowała i koordynowała pracę ochotników podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, Światowych Dni Młodzieży – Warszawskich Dni w Diecezjach czy Orlen Warsaw Maraton. Jako wolontariuszka robi transkrypcje i udziela się podczas imprez miejskich. Z wolontariatem związana od ponad 15 lat.

Wydarzenia polecane