W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wydarzenia cykliczne

Kategorie

 • STYCZEŃ

 • Data najbliższej edycji:
  -

  Opis:
  Cotygodniowy cykl otwartych dla publiczności spotkań, który powstał z przekonania jego pomysłodawcy i pierwszego kuratora Krzysztofa Vargi, że „to, co nam zagraża w najbliższym czasie to nie meteoryt czy globalne ocieplenie albo brak ropy naftowej, ale śmierć literatury i kultury w wyniku zastąpienia jej zwykłą rozrywką”. Spotkania poświęcone są tematom budowanym wokół premier literackich, aktualnych zjawisk i fenomenów, jakie obserwujemy w kulturze. Do rozmów zapraszani są zarówno wybitni pisarze, jak i osobistości z szeroko rozumianej kultury lubelskiej i ogólnopolskiej, którzy próbują nazwać i pomagają zrozumieć zachodzące procesy. Wszystkie spotkania są dostępne on-line na stronie video.teatrstary.eu

  Organizator
  Teatr Stary w Lublinie
  ul. Jezuicka 18
  20-113 Lublin

  Kontakt:
  tel.: +48 81 466 59 25
  e-mail: info@teatrstary.eu
  www.teatrstary.eu

 • Data najbliższej edycji:
  styczeń – grudzień 2020 r.

  Opis:
  Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Gośćmi spotkań są ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Swoich literackim „spisami treści” dzielili się m.in. Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek, Beata Fudalej, Natalia Sikora, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Katarzyna Groniec, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Grażyna Szapołowska, Marcin Bosak, Joanna Szczepkowska, Ewa Skibińska, Ewa Konstancja Bułhak, Maja Komorowska, Dorota Landowska, Stanisław Brudny, Sandra Korzeniak, Anna Seniuk, Maria Peszek, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Katarzyna Figura i Gabriela Muskała. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak. 

  Organizator:
  Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
  ul. Judyma 2a
  20-716 Lublin

  Kontakt:
  tel.: +48 81 466 59 10
  e-mail:
  www.ddkweglin.pl

 • Data najbliższej edycji:
  -
  Opis:
  Died Moroz Convention to autorski projekt Roberta Kuśmirowskiego i Rafała Chwały polegający na spotkaniu muzyków oraz publiczności w mroźnej, zimowej scenerii Lublina. Impreza mająca charakter artystycznego „zwołania”, swoją zerową edycję miała 22 stycznia 2010 w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego. Died Moroz Convention jest projektem wyjątkowym, taka formuła nie była dotąd wykorzystywana. Wydarzenie ma być z jednej strony swoistym testem wytrzymałości zarówno dla artystów jak i nowych technologii, z drugiej zaś przywróceniem nieco już zapomnianych idei gościnności, otwartości i symbolicznego spotkania „człowieka z człowiekiem”. Spektrum muzyczne natomiast już dziś jest bardzo szerokie: od tradycyjnych, pierwotnych brzmień po nowoczesną muzykę alternatywną.

  Organizatorzy:
  Robert Kuśmirowski, Rafał Chwała

  Kontakt:
  tel.: +48 600 422 113
  e-mail: r.chwała@gmail.com
 • Data najbliższej edycji:
  -

  Opis:

  Studenckie Konfrontacje Filmowe to przegląd najciekawszych osiągnięć światowego kina odbywający się w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Jego ideą jest prezentacja filmów nagrodzonych na najważniejszych światowych festiwalach, zdobywców Złotych Globów, Złotych Palm w Cannes czy Oscarów. Jednocześnie jednym z założeń Konfrontacji jest stanowienie alternatywy wobec silnie komercyjnego repertuaru naszych kin.

  Wszystkie tytuły Konfrontacji pojawiają się w Lublinie po raz pierwszy, a większość z nich także po raz pierwszy w Polsce. Impreza, która przyciąga tłumy miłośników kina, bardzo szybko wpisała się w pejzaż najważniejszych wydarzeń kulturalnych Lublina. Twórcą i autorem programu Studenckich Konfrontacji Filmowych od początku pozostaje ten sam człowiek, niestrudzony animator kultury filmowej w Lublinie – Piotr Kotowski.

  Organizator:
  Kino Studyjne
  Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka"
  ul. Radziszewskiego 16
  20-031 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Piotr Kotowski

  Kontakt:
  tel.: + 48 81 533 32 01 wew. 115
  e-mail: cineeuropa@umcs.pl
  www.ack.lublin.pl/kino

 • Data najbliższej edycji:
  -

  Opis:
  Spotkania globtroterskie „Dookoła Świata” po 13 latach stały się festiwalem! Trzy dni festiwalu to spotkania, filmy, warsztaty oraz wystawy. To także ciekawe opowieści podróżników, którzy odsłaniają przed nami piękno i różnorodność świata oraz podpowiadają jak odpowiednio zaplanować i przygotować się do wyprawy.

  Organizator:
  Centrum Kultury w Lublinie
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Michał Skorżyński

  Kontakt:
  tel.: +48 81 466 61 51
  e-mail:

   

 • Data najbliższej edycji:
  jesień 2020 r.

  Opis:

  Bracia Henryk i Józef Wieniawscy to wybitne postacie nie tylko polskiej, ale i światowej muzyki klasycznej. O wartości kunsztu kompozytorskiego i instrumentalnego Henryka Wieniawskiego nie trzeba przypominać. Postać młodszego z braci – Józefa zdaje się być jednak nieco przykryta kurzem czasu. Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich jest więc swoistym memento, hołdem złożonym tym dwóm wybitnym muzykom – peanem na ich cześć, a także okazją do zapoznania się z twórczością zarówno Braci Wieniawskich, jak i innych wybitnych kompozytorów oraz wykonawców muzyki światowej klasy.

  Organizator:

  Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
  ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
  20-029 Lublin

  Kontakt:
  tel.: +48 81 531 51 20
  e-mail:
  www.filharmonialubelska.pl

 • Data najbliżej edycji:
  -

  Opis:
  Cykl Koncertów „Harmonie Starego Miasta” ukazuje twórczość muzyczną w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej, promuje tradycję i nowoczesność, szerokie spektrum gatunków i form, technik i praktyk wykonawczych. Przywołują wielowiekową tradycję Lublina – miasta urodzin Henryka Wieniawskiego, genialnego skrzypka, kompozytora i pedagoga, miejsca na styku Wschodu i Zachodu, gdzie od wieków krzyżowały się nurty muzyczne i tendencje artystyczne, mieszały obyczaje i religie. Koncerty adresowane są do różnych grup wiekowych, mieszkańców miasta – centrum i przedmieść, do wszystkich, którym bliska jest idea dialogu poprzez sztukę, do turystów z kraju i ze świata. „Harmonie Starego Miasta” promują utalentowanych artystów młodej generacji – laureatów wielu znaczących konkursów muzycznych w kraju i za granicą. Podkreślają bogactwo różnorodności kulturowej Lublina.

  Organizator:
  Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
  ul. Rynek 17
  20-111 Lublin

  Urząd Miasta Lublin
  Plac Króla Władysława Łokietka 1
  20-109 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Teresa Księska-Falger
  Ryszard Piotr Heliasz

  Kontakt:
  tel.: +48 81 532 84 19
  e-mail: wieniawskisociety@wp.pl
  www.wieniawski.lublin.pl

 • Data najbliższej edycji:
  -

  Opis:
  Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim – Scenes from Shakespeare in English Festival powstał w 1999 roku. Każdego roku młodzież z całej Polski prezentuje inscenizacje w formie monologu, dialogu lub występu grupowego, trwające od 5 do 20 minut. Co roku zdobywcy nagrody Grand Prix wyjeżdżają w czasie wakacji na tydzień do Anglii i oglądają dwie sztuki w dwóch najsłynniejszych teatrach świata: Royal Shakespeare Company w Stratford-upon-Avon i The Globe Theatre w Londynie.

  XXII Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim - Scenes from Shakespeare in English Festival - odbędzie się w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12 w Lublinie. W programie między innymi występ zeszłorocznych zdobywców nagrody Grand Prix, spektakl ”Romeo and Juliet …In Fair Verona” w wykonaniu Teatru Panopticum, filmowa wersja fragmentów inscenizacji z ostatniej edycji Przeglądu oraz film z zeszłorocznego spektaklu pt. „Lukrecja”. W części konkursowej tegorocznej edycji zostaną zaprezentowane fragmenty kilku dramatów oraz sonety Mistrza ze Stratfordu. Przeglądowi towarzyszyć będzie wystawa tegorocznych plakatów. Po części konkursowej będzie można wziąć udział i wygrać nagrodę niespodziankę w konkursie pt. Romea i Julia.


  Organizator:
  Jerzy Wrzos
  Fundacja Ratione Fortes
  Al. Racławickie 17
  20-059 Lublin

  LO im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie
  Al. Racławickie 17
  20-059 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Jerzy Wrzos

  Kontakt:
  tel.: +48 602 476 120
  e-mail:
  www.kazimierzwielki.lublin.pl

 • Data najbliższej edycji:
  -

  Opis:
  „Metamorfozy Sentymentalne” to festiwal o zasięgu ogólnopolskim obejmujący, oprócz wydarzeń muzycznych, spotkania autorskie, dyskusje panelowe, wystawy, projekcje filmów oraz inne formy artystyczne. Jest przeglądem piosenki autorskiej, poświęconym pamięci i twórczości wielkiego barda – Jacka Kaczmarskiego. Festiwal ma na celu popularyzację piosenki literackiej, a także promowanie indywidualnych twórców. Ponadto kolejne jego edycje podejmują aktualną problematykę społeczną. Jest to wyjątkowe miejsce spotkań wielu pokoleń twórców i odbiorców. „Metamorfozy...” to wydarzenie w całości przygotowywane przez uczniów i absolwentów IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie, skupionych w wolontariacie na rzecz kultury. Festiwal organizowany jest od 2012 roku przez Stowarzyszenie Absolwentów IX LO w Lublinie „Kopernik” przy współpracy z Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej oraz Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Dotychczas na festiwalu zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów, m.in. Renata Przemyk, Maciej Maleńczuk, Paweł Domagała, Marek Piekarczyk, zespół Raz Dwa Trzy.
  Organizator:
  IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie
  ul. Andrzeja Struga 6
  20-709 Lublin
  Stowarzyszenie Absolwentów „Kopernik”

  Kontakt:
  tel.: +48 696 816 482
  e-mail: festiwal@metamorfozysentymentalne.pl
  www.metamorfozysentymentalne.pl

 • Data najbliższej edycji:
  -
  Opis:

  Od 1997 roku w ramach Festiwalu, w zabytkowych lubelskich wnętrzach odbywają się koncerty muzyki dawnej z udziałem solistów i zespołów z kraju i zagranicy. Jest to jedyne w regionie wydarzenie, skupiające się na promowaniu muzyki dawnej. Program Festiwalu „Tempus Paschale” podkreśla europejski wymiar dziedzictwa kulturalnego Lublina poprzez prezentację arcydzieł muzyki dawnej, a także muzyki żydowskiej oraz rosyjskiej. Szczególną uwagę zwraca się na duchowy wymiar kultury, organizując Festiwal w okresie paschalnym i prezentując wybitne dzieła muzyki religijnej. Dzięki Festiwalowi muzycy środowiska lubelskiego mają okazję współpracować ze ścisłą czołówką polskich instrumentalistów i śpiewaków, dając tym samym świadectwo wysokiego poziomu umiejętności własnych. W programie Festiwalu lokalność i polskość przenika się nieustannie z kontekstami europejskimi.

  Organizator:
  Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua
  ul. Goplan 24
  20-828 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Stefan Münch

  Kontakt:
  tel.: +48 81 743 26 30
  www.tempus-paschale.pl

 • Data najbliższej edycji:
  -

  Opis:

  Czas Wielkiego Postu to okres szczególny dla wszystkich chrześcijan. Do wspólnej refleksji w tym czasie zapraszają Fundacja Restaurare Basilicam oraz Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie. Wielkopostne śpiewanie to cykl koncertów połączonych z krótkimi rozważaniami wygłaszanymi przez ojców dominikanów. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę Wielkiego Postu w Bazylice oo. Dominikanów pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na lubelskim Starym Mieście. Koncerty uświetniają swoimi występami zespoły, chóry i soliści z całej Polski.

  Organizator:
  Fundacja Restaurare Basilicam
  Klasztor oo.Dominikanów
  ul. Złota 9
  20-112 Lublin

  Kontakt:
  tel.: +48 81 532 89 80
  e-mail:
  www.lublin.dominikanie.pl

 • Data najbliższej edycji:
  Jesień 2020 r.

  Opis:

  Lublin Blues Session to  projekt muzyczny o charakterze edukacyjno-artystycznym w ramach którego od 2011 roku odbywają się koncerty i warsztaty muzyczne. Celem projektu jest edukacja kulturalna i artystyczna oraz propagowanie działań, zjawisk i przedsięwzięć związanych z bluesem. Organizatorem tych wydarzeń jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. W latach ubiegłych, w ramach Lublin Blues Session, warsztaty i wykłady prowadzili: Karo Glazer, Artur Lesicki, Sonia Lachowolska, Bartek Łęczycki, Jacek Jaguś, Romek Puchowski. Organizowane były także liczne koncerty i jam sessions, m.in.: „Resophonic Guitar Live”; „Tribute to Tadeusz Nalepa”; „Ogródki Bluesowe”; koncert z okazji „Dnia Bluesa”; koncert świąteczny - „Rockowe Opłateczki”.

  Organizator:
  Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA)
  ul. Głowackiego 35
  20-060 Lublin

  Kontakt:
  tel.: +48 607 508 730
  e-mail:
  http://chatkablues.pl/idea/ 

 • Data najbliższej edycji:
  23-26 kwietnia 2020 r.

  Opis:
  "Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku"  jedyne na taką skalę wydarzenie w środkowo-wschodniej Europie! To przegląd teatralny, podczas którego swoje umiejętności prezentują teatry osób niepełnosprawnych. Co roku na scenie Przeglądu prezentuje się kilkanaście grup teatralnych z Polski i zagranicy. W ramach Przeglądu odbywa się szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty i omówienia spektakli dla instruktorów, Bal dla Artystów, Parada Artystów ulicami Lublina, Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Teatr w Obiektywie”, wystawy plastyczne i fotograficzne, Konkurs na strój… i wiele innych! W czasie przerw pomiędzy spektaklami niepełnosprawni artyści, widownia, wolontariusze i organizatorzy wspólnie śpiewają piosenki, które nawiązują do tematyki cyklu „Nieprzetartego Szlaku” na dany rok.

  Organizatorzy:
  Fundacja Nieprzetartego Szlaku
  ul. Nowy Świat 34c
  20-410 Lublin

  ŚDS Akademia Artystyczna
  ul. Wyścigowa 31
  20-425 Lublin

  Kontakt: 
  Michał Stanowski
  tel.: +48 603 306 687
  Aneta Stanowska
  tel.: +48 669 998 618
  e-mail:
  www.nieprzetartyszlak.eu

 • Data najbliższej edycji:
  -

  Opis:
  Festiwal Wschody jest ogólnopolskim festiwalem muzycznym. Organizatorzy redefiniują piosenkę artystyczną – stawiając ją ponad gatunkami. Ciekawią się tym, co obecnie dzieje się w polskiej muzyce i co wydarzyć się może. Najważniejsze są: mądre słowo, dobry dźwięk i ciekawa ekspresja. Wschody to Konkurs Piosenki Artystycznej dla rozwijających się muzyków z całego kraju, dla których Lublin staje się na jeden kwietniowy weekend stolicą polskiej piosenki. Wschody to też koncerty najciekawszych polskich artystów. Dotychczas m.in. Katarzyny Nosowskiej, Voo Voo, L.U.Ca, Spiętego (Lao Che), Czesława Mozila, Katarzyny Groniec czy duetu Poniedzielski&Podsiadło.

  Organizator:
  Fundacja Absolwentów UMCS
  ul. Dobrzańskiego 1/1.2
  20-262 Lublin

  Akademickie Radio Centrum
  ul. Radziszewskiego 16
  20-031 Lublin

  Kontakt:
  +48 662 941 946
  e-mail: wschodyfestiwal@gmail.com
  www.wschodyfestiwal.pl

 • Data najbliższej edycji:
  1-31 grudzień 2020 r.

  Opis: 
  Największy festiwal jazzowy w Lublinie i regionie. Od pierwszej edycji (2008 r.) prezentuje najciekawsze polskie i światowe projekty – zarówno najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej sceny jazzowej (od nurtu głównego po muzykę improwizowaną i młodych początkujących artystów). W ramach cyklu „Jazz w Mieście” festiwal prezentuje jazz w przestrzeniach Lublina, w których muzyka na żywo wybrzmiewa często po raz pierwszy.

  W ramach festiwalu do tej pory wystąpili m.in. Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Mikołaj Trzaska, Marcin Masecki, John Scofield, The Ex, Ken Vandermark, Dave Douglas, Hamid Drake, Jazzanova, Ravi Coltrane, Mike Stern, Randy Brecker, Steve Smith, Victor Wooten, Satoko Fujii, Marilyn Mazur, Jimi Tenor, Manu Katché, Peter Brötzmann, Viktor Tóth, Louis Moholo-Moholo, Dennis Chambers, Marc Ribot, Bill Evans i wielu innych.

  Organizator:
  Centrum Kultury w Lublinie
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Barbara Luszawska

  Kontakt:
  tel.: +48 81 466 61 09
  e-mail:
  www.lublinjazz.pl  

 • Data najbliższej edycji:
  odwołany

  Opis:
  Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, który po raz pierwszy zagościł w kalendarzu melomanów w 1997 roku upamiętniającym 170. rocznicę śmierci twórcy IX Symfonii – stał się stałym i ważnym elementem życia kulturalnego Europy. Jego rangę doceniło Europejskie Stowarzyszenie Festiwali z siedzibą w Gent (Belgia), przyjmując do grona swych członków w październiku 2001 roku. Program każdej edycji Festiwalu, odbywającego się od 2004 roku w Warszawie (przez pierwsze 7 lat w Krakowie) pokazujący zdobycze muzyki europejskiej w sposób ciekawy i różnorodny. Każda edycja ujmuje dzieła Beethovena z różnych muzycznych perspektyw i pozwala dostrzec, skąd czerpał inspiracje Beethoven, jaki wpływ wywarła jego muzyka na twórców innych epok i jakie miejsce zajmuje Beethoven w świecie sztuki współczesnej oraz we współczesnym świecie.
  Festiwal stwarza doskonałą okazję do zapoznania mieszkańców Lublina z bogatym repertuarem muzyki klasycznej wykonywanej przez najwybitniejsze zespoły z różnych zakątków świata. Jest również, w związku ze swą wysoką pozycją kulturotwórczą w Polsce i poza jej granicami możliwością na uplasowanie Lublina w tym kontekście na czołowym miejscu względem innych miast.
  Lubelska edycja festiwalu prezentuje światowej klasy zespoły, które prezentują przekrojowy program z repertuaru muzyki klasycznej.

  Organizator:
  Miasto Lublin
  Współpraca:
  Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena

  Kontakt:
  tel.: +48 81 466 37 00
  e-mail:
  www.lublin.eu

 • Data najbliższej edycji:
  nowy termin nie ustalony

  Opis:
  „Bruno4ever” to hasło, pod którym od ponad dziesięciu lat odbywają się w Lublinie wydarzenia poświęcone Brunonowi Schulzowi oraz schulzowskim inspiracjom w kulturze i sztuce. To międzynarodowe spotkania artystów, naukowców i pasjonatów, wystawy, spektakle, dyskusje, promocje książek, koncerty. Część kwietniowo-lipcowa nawiązuje do urodzin pisarza, zaś edycja listopadowa upamiętnia rocznicę jego śmierci. Uczestnicy mają możliwość wyjazdu do Drohobycza (Ukraina), aby wziąć udział w programie artystycznym „Druga Jesień”, organizowanym przez stronę ukraińską (koncerty, wystawy, spektakle) oraz w spotkaniu ekumenicznym w miejscu tragicznej śmierci autora „Sklepów cynamonowych”.

  Organizator:
  Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza
  ul. Grodzka 21
  20-112 Lublin

  Kontakt:
  e-mail:
  www.brunoschulzfestival.org 

 • Data najbliższej edycji:
  -

  Opis:

  Festiwal jest jedyną imprezą studencką w kraju, która w swych założeniach jest otwarta na ideę kontestacji zastanej rzeczywistości, dającą młodym ludziom przestrzeń swobodnego wyrazu siebie poprzez sztukę. Wydarzenie jest także największym studenckim festiwalem teatralnym w Polsce promującym region i studencką kulturę teatralną z nim związaną.

  Festiwal od 15 lat stanowi niepowtarzalną i bardzo cenioną przez uczestników okazję do kontestacji rzeczywistości, wolnego wyrażania niezależnych poglądów, prowadzenia rozmów o praktykach i drogach rozwoju współczesnego teatru studenckiego w Polsce, a także nieograniczonej wymiany doświadczeń.

  W wyniku ewaluacji Festiwalu ostatnich lat, doszliśmy do wniosku, iż istnieje coraz większa potrzeba improwizacji. Coraz więcej zgłasza się grup teatru fizycznego, teatru tańca, improwizacji. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć jesienną edycję SOFT "Kontestacji" IMPRO. Podczas Festiwalu pokażemy spektakle, przeprowadzimy warsztaty improwizacji (teatr, taniec, muzyka, głos) oraz "jamy impro" łączące teatr, taniec, muzykę i głos.

  Organizator:
  Fundacja tanTHEO
  ul. Wojciechowska 5a/7
  20-704 Lublin
  tel. +48 501 704 548

  Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”
  ul. Radziszewskiego 16
  20-031 Lublin

  Kontakt:
  Joanna Dominika Belzyt
  Piotr Dziwura
  tel.: +48 506 536 747
  e-mail: , www.kontestacje.com

 • Data najbliższej edycji:
  2-5 wrzesień 2020 r.

  Opis:

  Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody”otwiera się w nowej karcie powstał, aby łączyć i przenikać tradycję muzyki archaicznej z nowoczesnymi poszukiwaniami. Współcześni kompozytorzy i muzycy improwizujący, zarówno w formie, jak i środkach wyrazu, niejednokrotnie nawiązują do archaicznych form dźwiękowych. Zestawienie estetyki tradycyjnej i współczesnej tworzy nową jakość, gdy funkcja magiczna muzyki archaicznej spotyka się z funkcją estetyczną muzyki nowoczesnej. Występując obok siebie, pokazują ich zbliżenie i przenikanie. Na festiwalu spotykają się wybitni muzycy, kompozytorzy muzyki współczesnej, przedstawiciele awangardowego jazzu, a także muzycy tradycyjni i twórcy rekonstruujący archaiczne tradycje muzyczne. Na „Kodach” wystąpili m.in. Laurie Anderson, Bill Laswell, John Zorn, Philip Glass, Meredith Monk, Evelyn Glennie, Iva Bittová, Thurston Moore, Kronos Quartet, Bang On A Can, Cocorosie, David Lang. 

  Organizator:
  Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin 

  Kontakt: 
  tel.: + 48 81 466 61 68 
  e-mail: 
  www.kody-festiwal.pl 
   www.facebook.com/kody.festiwal
   
 • Data najbliższej edycji:

  wrzesień 2020 r.

  Opis:
  Międzynarodowy Festiwal Renesansu to kilkudniowe spotkanie z tańcem, muzyką, teatrem okresu Jagiellonów. Festiwal czerpie inspirację z kultury dworskiej, ze źródeł „historii żywej”. Podczas festiwalu mieszkańcy Lublina i turyści zapoznają się z bogactwem kultury dawnej ze szczególnym podkreśleniem walorów renesansu lubelskiego. Festiwal to wydarzenie, które oprócz dobrej zabawy proponuje również możliwość poznawania kultury i obyczajowości "Złotego wieku" oraz pomoga uczestnikom przenieść się w czasy świetności Lublina, dostrzec miejsca powiązane z czasem panowania Jagiellonów.

  Projekt uzupełnił lukę na mapie festiwali promujących kulturę dawną w Polsce. Będzie to jeden z nielicznych międzynarodowych festiwali zrzeszających profesjonalistów i miłośników dworskiej sztuki tańca, muzyki a także teatru, między innymi komedii dell' arte. Adresowany jest do mieszkańców Lublina i turystów, którzy chcieliby wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu i przenieść się do epoki Złotego wieku. Intencją organizatorów jest uzupełnienie edukacji w zakresie muzyki, tańca, historii o elementy kultury renesansu lubelskiego, prezentacje obyczajowości dawnej i tak zwanej "Żywej historii".

  Organizator:
  Fundacja Belriguardo - okno na historię i sztukę
  ul. Brylantowa 6 Dominów,
  20-388 Lublin

  Kontakt:
  tel. +48 505 144 265
  email: http://fundacja@belriguardo.pl

   

   

   

 • Data najbliższej edycji:
  maj 2020 r.

  Opis:

  Forum Sztuki Współczesnej Witolda Lutosławskiego to festiwal muzyki współczesnej, zainicjowany przez profesor Gabrielę Klauzę i Agnieszkę Kreiner. Jest organizowany corocznie przez Filharmonię Lubelską przy współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej, Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego oraz Szkołą Muzyczną I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Podczas Festiwalu można usłyszeć dzieła Mistrza Lutosławskiego, jak i inne utwory muzyki współczesnej, wykonywane zarówno przez uznanych artystów jak i muzyków młodego pokolenia.

  Organizator:
  Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
  ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
  20-029 Lublin

  Kontakt:
  +48 81 531 51 20

  www.filharmonialubelska.pl

 • Data najbliższej edycji:
  26-28 czerwca 2020 r.

  Opis:
  To prezentacja mniejszości narodowych, etnicznych, religijnych i wyznaniowych obecnych w Lublinie. To wydarzenie tworzone przez ludzi pochodzących z różnych krajów, mających różne tradycje i modlących się w różnych świątyniach. To wyjątkowa okazja, aby poznać nieznane kultury, dotknąć ich i posmakować. W programie festiwalu znalazły się m.in. koncerty, spacery szlakiem kultur, drzwi otwarte siedzib mniejszości, seanse kinowe i spotkania.

  Organizator: 
  Centrum Kultury w Lublinie (we współpracy z organizacjami reprezentującymi mniejszości etniczne i wyznaniowe Lublina) 
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Osoba odpowiedzialna: 
  Anna Krawczyk 
  Joanna Kolstrung 

  Kontakt: 
  tel.: +48 81 466 61 51
  e-mail:
  www.wielokulturowylublin.pl

 • Data najbliższej edycji:
  21-24 maja 2020 r.

  Opis:
  Festiwal Lubelskie Spotkania Literackie „Miasto Poezji” istnieje od 2008 roku. Stał się płaszczyzną do rozmów o poezji, spotkań z poetami, ale też różnorodnych działań społeczno-artystycznych popularyzujących poezję. Festiwal odbywa się w wielu miejscach: na uniwersytetach, w szkołach, bibliotekach, domach kultury, domach pomocy społecznej, świetlicach terapeutycznych, świątyniach, kawiarniach, w otwartych przestrzeniach miasta, podwórkach, ale także w Internecie. Charakterystycznym rysem Festiwalu jest jego uspołecznienie – w programie znajdują się dziesiątki spotkań z poetami i poezją w mieszkaniach prywatnych (program „Mieszkania Poezji”) oraz inicjatywy w przestrzeni miasta podejmowane przez mieszkańców (działanie „Terytoria Poezji”)

  Organizator: 
  Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” 
  ul. Grodzka 21 
  20-112 Lublin

  Kierownik merytoryczny:
  Tomasz Pietrasiewicz
  prof. Paweł Próchniak

  Koordynator:
  Alina Bąk 

  Kontakt z mediami:
  Grzegorz Jędrek


  Kontakt:
  tel.: +48 81 534 52 33
  e-mail:
  www.miastopoezji.pl 
  www.facebook.com/miasto.poezji 
  www.teatrnn.pl

 • Data najbliższej edycji:
  9-11 października 2020 r.

  Opis:

  Noc Kultury to święto Lublina – opowieść o mieście tworzona przez jego mieszkańców i przyjaciół. To spotkanie artystów, animatorów, różnych środowisk kulturalnych i wszystkich tych, którzy chcą ten wieczór spędzić razem.

  Czy można sobie wyobrazić, że zapomniana lubelska uliczka zmienia się na jedną noc w najbardziej romantyczny zakątek w Europie, dorównując Barcelonie, Wenecji czy Paryżowi?
  A może koncerty wcale nie powinny odbywać się na scenach tylko na ścianach zabytkowych kamienic, albo na dachach budynków? Po co chodzić do kina, skoro filmy można obejrzeć pod rozgwieżdżonym niebem? Noc Kultury to festiwal, który nieustannie zaskakuje. Dzieją się wtedy rzeczy niezwykłe. Zdarza się, że możemy na własne oczy zobaczyć to, co zniknęło
  z mapy Lublina wiele lat temu.

  Sztuka ożywia miejsca nieznane lub zapomniane. Bramy stają się świetlistymi instalacjami, place i skwery scenami teatralnymi, a uliczki Starego Miasta potrafią zaskoczyć nawet stałych bywalców. Zachęcają otwarte do późna drzwi galerii, teatrów i muzeów.

  Noc Kultury inspiruje do odkrywania Lublina na nowo lub po raz pierwszy. Uczestnicy stają przed trudnym wyborem, do zobaczenia jest bowiem kilkaset atrakcji, a czas ograniczony.
  To przecież tylko jedna noc.

  Organizator:
  Warsztaty Kultury w Lublinie
  ul. Grodzka 5a
  20-112 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Joanna Wawiórka-Kamieniecka

  Kontakt:
  tel.: +48 81 533 08 18
  e-mail: info@nockultury.pl
  www.nockultury.pl
 • Data najbliższej edycji:
  11 września – 9 października 2020 r.

  Opis:
  Koncepcja Festiwalu polega na podkreśleniu symbolicznego wymiaru przestrzeni Lublina, poprzez wprowadzenie w nią realizacji zaproponowanych przez artystów. Interwencje uczestników festiwalu pomyślane są jako „obce ciała”, tj. generatory niespodziewanej zmiany (fizycznej i symbolicznej) w miejscach, które uważane są za oswojone i gruntownie odczytane oraz zinterpretowane. Sztuka zostaje wystawiona zarówno na ulotne emocje przechodniów, jak i na zmienne warunki atmosferyczne. Podczas Festiwalu artyści są zazwyczaj wykonawcami programów ideologicznych proponowanych przez fundatorów pomników. Na czas Festiwalu „Otwarte Miasto” wprowadzamy zmianę – to artyści otrzymują moc sprawczą. Dziejowy kontekst i współczesne problemy przestrzeni miejskiej, stają się zarówno jej komentarzem jak i kolejnym rozdziałem historii miasta. Dodatkową wartością Festiwalu jest pełna dokumentacja realizacji artystów w formie katalogu sztuki aktualnej oraz realizacje trwałe.

  Organizator:  
  Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin 

  Dyrektor: Mirosław Haponiuk 
  Kuratorzy edycji: Paweł Leszkowicz i Tomasz Kitliński 
  Koordynator festiwalu: Anna Horyńska 

  Kontakt: 
  tel.: +48 81 466 61 67 
  e-mail: 
  www.opencity.pl
  www.facebook.com/festiwal.opencity/ 
   

 • Data najbliższej edycji:
  lipiec - sierpień 2020 r.

  W związku ograniczeniami wynikającymi z wytycznych sanitarnych i administracyjnych, dotyczących organizacji wydarzeń plenerowych w czasie pandemii COVID-19 niestety nie możemy w najbliższy weekend spotkać się na Moście Kultury. Mamy jednak plan M - zielona Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim!

  To bezpieczna przestrzeń, sprawdzona podczas seansów Kina pod gwiazdami. A Wasze bezpieczeństwo jest naszym priorytetem.
  Orkiestra św. Mikołaja, Czarne Lwy z Przedmieścia, grupa Niewinni oraz Zbyszek Kowalczyk zabrzmią równie dobrze w cieniu drzew Ogrodu Saskiego. Serdecznie zapraszamy!
  Koncerty 3-5 Lipca
  3 lipca zapraszamy na koncert Orkiestry św. Mikołaja — Miastowa Sobótka. Tegorocznej Sobótce bliżej terminem do jej wschodniego odpowiednika, czyli święta Iwana Kupały obchodzonego według kalendarza juliańskiego 6 lipca. Noc Świętojańska ma też niezwykłe znaczenie dla Orkiestry Świętego Mikołaja, która zafascynowana tym letnim świętem celebruje je wraz ze swoimi fanami.
  Przed nami także prawdziwy akustyczny wehikuł czasu zabierający słuchaczy do lat 60. i 70., czyli koncert Czarnych Lwów z Przedmieścia. Znana i uwielbiana z występów na Moście Kultury lubelska kapela gra jazzującą, stylową muzykę, która za każdym razem wprawia publiczność w pozytywne wibracje.
  Niedziela to koncert grupy Niewinni oraz Zbyszka Kowalczyka. To postać doskonale znana z lubelskich i ogólnopolskich scen muzycznych. Znany jest z takich formacji jak Blueski, FSC Hot Rod, Telanges i Menezarch czy Cukierkotki. Od lat z powodzeniem koncertuje, promując w ten sposób bluesa i piosenkę autorską.

  Opis:
  Most Kultury to interdyscyplinarny projekt wprowadzający działania artystyczno-animacyjne o charakterze edukacyjnym w przestrzeń miejską. Terenem wydarzeń jest zabytkowy most im. inżyniera Mariana Lutosławskiego na rzece Bystrzycy. Most, poza swoim wymiarem symbolicznym, obrazującym ideę łączenia różnych środowisk, w dosłowny, topograficzny sposób łączy również cztery dzielnice Lublina: Śródmieście, Bronowice, Kośminek i Za Cukrownią. To właśnie do mieszkańców tych dzielnic adresowany jest program Mostu Kultury, przygotowywany przy współpracy z lokalną społecznością oraz Radami Dzielnic, jako rodzaj „lokalnego święta”. Historyczny most na trzy letnie miesiące staje się miejscem warsztatów, koncertów, wystaw, pokazów filmowych i kultowych już potańcówek. Wakacyjny program wydarzeń na Moście Kultury przyczynił się do kulturalnej aktywizacji i ożywienia tej części miasta, stając się popularnym miejscem spotkań i integracji mieszkańców Lublina.

  Organizator:
  Centrum Kultury w Lublinie
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Kontakt:
  tel.: +48 81 466 61 22
  e-mail: szymon.pietrasiewicz@ck.lublin.pl
  www.ck.lublin.pl

 • Data najbliższej edycji:
  9 czerwiec -16 październik 2020 r.

  Opis:
  Pomysł międzynarodowego festiwalu zrodził się jesienią 1995 roku, kiedy Jerzy Kulka wraz z ks. Ryszardem Jurakiem odbyli podróż do Monachium, a Lublin otrzymał niezwykle wartościowy i unikalny instrument, na którym można wykonywać całą literaturę organową, od renesansu po współczesność, od mistrzów włoskich oraz niemieckich, aż po kompozytorów francuskich. Dzięki podjęciu wyzwania przez księdza proboszcza oraz pozyskaniu artysty muzyka i menadżera Roberta Grudnia, w te letnie dni w kościele Św. Rodziny rozbrzmiewa wspaniała muzyka organowa, wyłaniająca się spod palców najwybitniejszych wirtuozów z Polski i zagranicy. W festiwalu biorą udział również śpiewacy, instrumentaliści, zespoły kameralne, orkiestry oraz chóry. Dotychczas w festiwalu obok czołowych polskich i zagranicznych koncertujących organistów wystąpili m.in. Małgorzata Walewska, Bogusław Morka, Stanisław Soyka, Zbigniew Preisner Requiem, Jerzy Zelnik, Marek Torzewski, Jerzy Maksymiuk, Teresa Żylis-Gara, Wiesław Ochman, Konstanty Andrzej Kulka, Poznańskie Słowiki, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej, Krzysztof Penderecki, Stefan Stuligrosz, Anna Seniuk, Grażyna Barszczewska.

  Organizator:
  Parafia Świętej Rodziny w Lublinie
  Al. Jana Pawła II 11
  20-535 Lublin

  Kontakt:
  tel.: +48 601 306 483
  e-mail: robert@grudzien.pl
  www.par.sw-rodziny.lublin.pl

 • Data najbliższej edycji:
  lipiec 2020 r.

  Opis:

  Lubelski Land Art Festiwal to przedsięwzięcie, którego celem jest wspieranie i upowszechnianie najbardziej wartościowych zjawisk w polskiej i światowej sztuce współczesnej, dotyczących relacji człowiek - natura.Ten rodzaj działalności otwiera nowe możliwości działań artystycznych w przestrzeni środowiska naturalnego oraz przestrzeni publicznej. Festiwal stwarza nowe szanse i nową jakość wypowiedzi artystycznej, a także promuje region lubelski jako miejsca przyjazne ludziom, sztuce i kulturze. Festiwal ma charakter międzynarodowy - jest to rezydencja artystów reprezentujących różne dyscypliny sztuk wizualnych takich jak: sztuka ziemi, film, fotografia, design, performance, architektura krajobrazu

  Kolejne edycje odbywają się w rożnych miejscach województwa lubelskiego. Dotychczas zaproszeni artyści zrealizowali kilkadziesiąt autorskich projektów, m.in. w Kazimierzu Dolnym, na granicy polsko-ukraińskiej, w Zwierzyńcu, Józefowie, na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Od 2015 kolejne edycje odbywają się na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu.

  Organizator:
  Fundacja Latająca Ryba
  ul. Olejna 10
  20-114 Lublin

  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
  ul. Artura Grottgera 4
  20-029 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Barbara Luszawska
  tel.: +48 604 234 276
  Jarosław Koziara
  tel.: +48 605 602 567

  Kontakt:

  www.landart.lubelskie.pl
 • Data najbliższej edycji:
  Jesień 2020 r.

  Opis:
  Pomysłodawcą i komisarzem Festiwalu Teatrów Niewielkich jest Henryk Kowalczyk, twórca alternatywnego teatru Scena 6, a dziś instruktor w Wojewódzkim Ośrodku Kultury. Celem festiwalu jest inicjowanie nowych działań z zakresu sztuki scenicznej (szczególnie w środowiskach, które na co dzień nie mają możliwości kontaktu z tego typu teatrem), podnoszenie kompetencji kulturalnej społeczeństwa w zakresie wiedzy o teatrze oraz tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej. Ogólnopolski festiwal monodramów ma charakter konkursowy. Podczas festiwalu przyznawane są nagrody w kategorii aktorów profesjonalnych i nieprofesjonalistów. Prezentacjom konkursowym towarzyszą zawsze spektakle zawodowych monodramistów.

  Organizator:
  Wojewódzki Ośrodek Kultury
  ul. Dolna Panny Marii 3
  20-010 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Henryk Kowalczyk – Komisarz Festiwalu

  Kontakt:
  tel.: +48 81 532 42 08 wew. 19
  e-mail:
  www.wok.lublin.pl

 • Data najbliższej edycji:
  3-6 września 2020

  Opis:
  Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival to festiwal umożliwiający obcowanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na styku gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. To jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć w sercu Lublina światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia.

  Do tej pory na scenach „Innych Brzmień” wystąpili m.in. tacy artyści jak Einstürzende Neubauten, Tortoise, Juno Reactor, Goldfrapp, Tony Allen, Mulatu Astatke, George Clinton Parliament Funkadelic, Asian Dub Foundation, Yat-Kha, The Tiger Lilies.

  Niezmiennie inspirująca jest też, zawarta w nazwie festiwalu, idea „Wschodu Kultury”, która sprowadza do Lublina najciekawszych artystów m.in. z takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Gruzja czy Armenia.

  Festiwalowi towarzyszy cykl debat, a także warsztaty, wystawy, pokazy filmowe oraz

  specjalny program „Małe Inne Brzmienia” przygotowany dla dzieci.

  Organizator:
  Warsztaty Kultury w Lublinie
  ul. Grodzka 5a
  20-112 Lublin

  Osoby odpowiedzialne:
  Agnieszka Wojciechowska – Dyrektor Programowy
  Rafał Chwała – Dyrektor Artystyczny

  Kontakt:
  tel.: +48 81 533 08 18
  e-mail: innebrzmienia@warsztatykultury.pl
  www.innebrzmienia.eu

 • Data najbliższej edycji: 
  7 -12 lipca 2020 r.  

  Opis: 
  W pierwszej połowie lat 80-tych z inicjatywy lubelskich zespołów folklorystycznych zorganizowano imprezę, której celem było zaprezentowanie lubelskiej publiczności pieśni i tańców ludowych różnych krajów. Zaproszono zespoły współpracujące z lubelskimi grupami i tak oto w 1984 roku po raz pierwszy odbyły się Lubelskie Spotkania Folklorystyczne, tak wówczas nazywał się ten festiwal. Ogromne zainteresowanie widzów i bardzo pozytywne opinie uczestniczących zespołów zachęciły organizatorów do kontynuowania tego przedsięwzięcia. Od roku 1994 organizatorem festiwalu jest Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” odpowiadający za przygotowywanie imprezy, jej kształt artystyczny i stronę techniczną. Spotkania odbywają się pod patronatem CIOFF® – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej oraz zaliczają się do najważniejszych tego typu przedsięwzięć w naszym kraju. W imprezie uczestniczą naprzemiennie w jednym roku zespoły dorosłe, w następnym zaś dziecięce. Co roku w programie Spotkań znajdują się parady uliczne, występy w Lublinie, Nałęczowie, i Włodawie a także koncerty kapel na lubelskim Starym Mieście. Specjalne koncerty są zorganizowane dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, którzy zawsze z radością przyjmują występy zespołów, nierzadko bardzo egzotycznych. Organizowane są również warsztaty taneczne i muzyczne, na których młodzi artyści uczą się polskiej muzyki oraz tańców ludowych i narodowych a nabyte umiejętności prezentują w finałowym koncercie galowym. W roku jubileuszowym planuje się nawiązanie do pierwotnej formuły Spotkań poprzez zaproszenie do udziału lubelskich zespołów folklorystycznych.

  Organizator:  
  Zespół Pieśni i Tańca „Lublin”  
  im. Wandy Kaniorowej  
  ul. Żołnierzy Niepodległej 3  
  20-078 Lublin 

  Osoba odpowiedzialna:  
  Adam Maruszak  – Dyrektor MSF  
  Bożena Baranowska – Dyrektor Artystyczny 

  Kontakt:  
  tel.: +48 81 532 78 43 
  e-mail:

  www.zpit.lublin.pl  

  Współorganizatorzy:  
  Nałęczowski Ośrodek Kultury  
  Włodawski Dom Kultury 
  Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie

   

 • Data najbliższej edycji:
  Jesień 2020 r.

  Opis:

  Carnaval Sztukmistrzów to czas szalonych widowisk z pogranicza teatru i nowego cyrku. Do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby prezentować magiczne, zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy. To najbardziej różnorodny performatywnie festiwal w kraju. Wyjątkowy i pełen inspiracji bazar ze sztuką. Tylko w Lublinie na Carnavale można zobaczyć to co najlepsze w sztuce współczesnego cyrku, klaunady, akrobatyki i buskingu z całego świata. Dodatkowo w ramach Carnavalu odbywa się także Urban Highline – najstarszy i wciąż największy festiwal higline’owy na świecie. Festiwal chodzenia po taśmach to połączenie elementu tożsamości miasta – ikonicznej postaci Sztukmistrza z Lublina, z nową rodząca się dyscypliną czyli slackliningiem. Wszystkie atrakcje obu wydarzeń ulokowane są w ścisłym centrum miasta i w jego zabytkowej części. Lublin w tym czasie poza niecodziennymi wrażeniami artystycznymi i sportowymi, modułami warsztatowymi, dla tych którzy chcą uczyć się żonglerki czy slackline’u i strefą zabaw dla najmłodszych, oferuje też fantastyczne wrażenia estetyczne w specjalny sposób oświetlając architekturę Starego Miasta.

  Organizator:
  Warsztaty Kultury w Lublinie
  Pracownia Edukacji i Animacji Kultury
  ul. Grodzka 5A
  20-112 Lublin

  Kancelaria Prezydenta
  Marketing Miasta
  Urząd Miasta Lublin
  ul. Rynek 8
  20-109 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Rafał Sadownik – koordynator

  Kontakt:
  Rafał Sadownik
  tel.: +48 81 533 08 18 
  e-mail: carnaval@warsztatykultury.pl
  www.sztukmistrze.eu
 • Data najbliższej edycji:
  29 listopada - 7 grudnia 2020 r.

  Opis:
  Splat!FilmFest to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal najnowszego kina grozy, fantastyki i kina gatunkowego. Trzon programu stanowią premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego. Festiwal prezentuje znakomite horrory oraz thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, flimy s-f, fantasy i filmy zupełnie szalone, których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce i które nie posiadają jeszcze dystrybucji kinowej w Polsce. W programie wydarzenia znajdują się także spotkania z gośćmi specjalnymi, oryginalne wykłady i konkursy - wszystko to w niezwykłej oprawie. W 2018 

  Organizator:

  Fundacja Nowa Aleksandria

  Miejsce:

  Centrum Kultury w Lublinie
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Monika Stolat

  Kontakt:
  Centrum Kultury w Lublinie
  e-mail:
  splatfilmfest.com

 • Data najbliższej edycji:
  25 lipca-30 sierpnia 2020 r.

  Opis:
  Centralny Plac Zabaw to wakacyjne centrum animacji i edukacji społeczno-kulturalnej. Interdyscyplinarny projekt, który poprzez zaangażowanie różnych środowisk miejskich, tworzy atrakcyjną przestrzeń dla rozmaitych edukacyjnych działań kulturalnych, artystycznych, oraz animacyjnych. Służyć one mają integracji oraz propagowaniu i rozwijaniu kreatywnego, produktywnego, aktywnego spędzania czasu, połączonego z edukacją kulturalną i artystyczną. Obszarem projektu jest teren przy Centrum Kultury w Lublinie – Plac im. Lecha Kaczyńskiego, z przylegającymi do niego placami zabaw, parkowym skwerem jak również oryginalnie zaaranżowany Wirydarz instytucji. Każdy może włączyć się do prowadzonych tam działań animacyjnych, pokazów, warsztatów, projekcji, koncertów i imprez dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

  Organizator:
  Centrum Kultury w Lublinie
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Arkadiusz Kaźmierak

  Kontakt:
  Arkadiusz Kaźmierak
  tel.: +48 81 466 61 09
  e-mail:
  https://www.facebook.com/centralnyplaczabaw
  www.ck.lublin.pl

 • Jarmark Jagielloński to czas, kiedy kultura tradycyjna prezentowana jest poprzez muzykę, śpiew i taniec. W programie wydarzenia jest miejsce na koncerty muzyki tradycyjnej, jak i te nią inspirowane. Podczas nocnych potańcówek królują oberki, mazurki i polki, wystawy ukazują zarówno artystów ludowych, jak i tych świadomie eksplorujących temat tradycji. To także wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu kilkuset artystów, rzemieślników i wytwórców tradycyjnego rękodzieła z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Organizatorzy, przy współpracy z etnologami, zapraszają twórców praktykujących rzemiosło od pokoleń i artystów, którzy inspirują się sztuką ludową.

  Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie

  Aby uzyskać więcej informacji o festiwalu, wejdź na oficjalną stronę internetową wydarzenia.

   

 • Data najbliższej edycji:
   7 – 13 września 2020 r.

  Opis:
  Europejski Festiwal Smaku ma na celu zaprezentowanie bogactwa wielokulturowości i dziedzictwa kulinarnego Lubelszczyzny. Jest to również największe kulinarne święto regionu, które przyciąga wyjątkowym połączeniem wydarzeń kulturalnych z tradycją lubelskiej kuchni. To wspaniała okazja do odpoczynku i zapoznania się z rozmaitymi dobrodziejstwami Lubelszczyzny. Organizatorzy chcą, aby goście zatrzymali się na chwilę, zwolnili i zastanowili nad otaczającymi ich smakami i zapachami. Znakiem rozpoznawczym festiwalu jest bogaty program kulturalny, do którego należą między innymi koncerty muzyki bałkańskiej i ukraińskiej, wystawy oraz wernisaże, konkursy i warsztaty sztuki kulinarnej

  Organizator:
  Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku
  ul. Złota 3
  20-112 Luiblin

  Dyrektor artystyczny festiwalu:
  Waldemar Sulisz

  Osoba odpowiedzialna:
  Janusz Dwornicki

  Kontakt:
  tel.: +48 515 267 177
  e-mail: waldemar.sulisz@gmail.com
  www.europejskifestiwalsmaku.pl

 • Data najbliżej edycji:
  wrzesień – październik 2020 r.

  Opis:

  Festiwal wpisuje dzieło swojego Patrona - profesora Andrzeja Nikodemowicza, Honorowego Obywatela Miasta Lublin, jednego z najwybitniejszych europejskich kompozytorów muzyki sakralnej, w bogaty kontekst muzyki wszech czasów.

  Celem festiwalu jest promocja polskiego i światowego dziedzictwa kultury, edukacji „w stronę sztuki”, formacji duchowej i dobrych obyczajów. Biorą w nim udział najwybitniejsi artyści, orkiestry, chóry i zespoły kameralne z Polski i z zagranicy.

  Organizator:
  Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
  ul. Rynek 17
  20-111 Lublin

  Urząd Miasta Lublin
  Plac Króla Władysława Łokietka 1
  20-109 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Teresa Księska-Falger
  Ryszard Piotr Heliasz

  Kontakt:
  tel.: +48 81 532 84 19
  e-mail:
  www.wieniawski.lublin.pl
 • Data najbliżej edycji:
  -

  Opis:
  Chatka Blues Festival to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce na którym prezentowane są różne odmiany bluesa w wykonaniu artystów z Polski i zagranicy. Impreza odbywa się od 2010 roku w ACK UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie i charakteryzuje się wysokim poziomem artystycznym. W latach ubiegłych w ramach Festiwalu występowali tacy artyści jak Juwana Jenkins, Charlie Slavik, Jorgos Skolias, Alvon Johnson, Max Vatutin Trio, Wanda Johnson czy Sławek Wierzcholski. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Adam Bartoś.

  Organizator:
  Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA)
  ul. Głowackiego 35
  20-060 Lublin
  e-mail: 

  Osoba odpowiedzialna:
  Adam Bartoś
  Dyrektor artystyczny Chatka Blues Festival

  Kontakt:
  tel.: + 48 607 508 730
  e-mail: 
  www.chatkablues.pl
 • Data najbliższej edycji:
  listopad 2020 r.

  Opis:
  Podczas Festiwalu „Najstarsze Pieśni Europy” prezentowane są najstarsze muzyczne świadectwa kultury tradycyjnej z różnych regionów Europy. W dotychczasowych edycjach Festiwalu uczestniczyło kilkadziesiąt zespołów śpiewaczych i liczni soliści z Albanii, Autonomii Palestyny, Białorusi, Bułgarii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Islandii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Macedonii, Polski, Portugalii, Rosji, Rumunii, Sardynii, Szwajcarii, Ukrainy, Słowacji i Serbii. Archaiczne pieśni, których korzenie nierzadko sięgają czasów przedchrześcijańskich, wykonują zarówno wiekowi strażnicy wiejskiej tradycji, jak również młodzi artyści z miasta, którzy podjęli trud rekonstrukcji dawnych technik śpiewania i ocalenia ginących pieśni.

  Każdą edycję „Najstarszych Pieśni Europy” poprzedzają wnikliwe badania etnomuzykologiczne, prowadzone wspólnie z ośrodkami naukowymi z różnych krajów. Festiwalowi towarzyszy nauka tradycyjnych tańców z różnych regionów Europy, realizowana podczas Nocy Tańca, a także wystawy, pokazy filmów, konferencje, dyskusje i wykłady.

  Organizator: 
  Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin 

  Kontakt: 
  tel.: +48 81 466 61 68 
  e-mail: 
  www.npe-festiwal.pl  
  www.facebook.com/najstarszepiesnieuropy
   

 • Data najbliższej edycji:
   8 – 18 października 2020 r.

  Opis:
  Międzynarodowy Festiwal „Konfrontacje Teatralne” został powołany do życia w 1996 roku przez przedstawicieli lubelskiego środowiska teatralnego związanego wcześniej z ideą „Konfrontacji Młodego Teatru” – Janusza Opryńskiego, Leszka Mądzika, Włodzimierza Staniewskiego i Tomasza Pietrasiewicza. Pierwotnie artyści tworzyli Radę Programową. Kolejne edycje Festiwalu były autorską propozycją Komisarzy Artystycznych. Obecnie program Festiwalu tworzony jest przez Janusza Opryńskiego, który od lat konfrontuje ze sobą różne formy i tradycje teatralne. W ramach Festiwalu prezentowane są dokonania najciekawszych osobowości teatralnych, które przedstawiają nowy sposób rozumienia teatru. „Konfrontacje Teatralne” to także szereg imprez towarzyszących m.in. cykl filmowy „Kino Konfrontacji”, koncerty oraz cykle spotkań i debat z twórcami.

  Organizator:
  Centrum Kultury w Lublinie
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Janusz Opryński – Dyrektor Festiwalu

  Kontakt:
  tel.: +48 81 466 61 19
  e-mail: konfrontacje@ck.lublin.pl
  www.konfrontacje.pl

 • Data najbliższej edycji:
  20 – 28 listopada 2020 r.

  Opis:
  Lubelski Festiwal Filmowy (dawniej MFF Złote Mrówkojady) powstał z pasji jego organizatorów i ich niegasnącego entuzjazmu. Entuzjazm towarzyszył Festiwalowi od jego pierwszej edycji w 2007 roku, gdy był lokalną imprezą skierowaną do środowiska lubelskich filmowców amatorów i trwa do dziś, gdy już jako LFF stał się największą w Lublinie i jedną z najbardziej znaczących w regionie, międzynarodową imprezą skupiającą autorów i fanów kina z całego świata. Ideą festiwalu jest promowanie filmu autorskiego, krótko i pełnometrażowego, także spoza głównego nurtu, tworzenie możliwości rozwoju oraz nawiązywania kontaktów branżowych młodym filmowcom. LFF przywiązuje szczególna wagę do utrzymania wysokiego poziomu programu filmowego oraz otwartości na nowe zjawiska filmowe oraz twórcze osobowości. Każdy twórca z nurtu kina autorskiego i niezależnego może wziąć udział w festiwalu – nie ma ograniczeń wiekowych, geograficznych, profesjonalnych czy tematycznych. 2017 rok przyniósł kolejne, już tradycyjnie radykalne zmiany: poza zmianą nazwy, która świadczy o rozpoczęciu nowego etapu rozwoju Festiwalu program został wzbogacony o kolejne wydarzenia, m. in. Lubelskie Spotkania Twórców Filmowych.

  Organizator:
  Kinoteatr Projekt
  Centrum Kultury w Lublinie,
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Osoby odpowiedzialne:
  Maciek Misztal – Dyrektor Festiwalu
  Andrzej Rusin – Dyrektor Programowy Festiwalu

  Kontakt:
  e-mail:
  http://lff.lublin.pl/pl/

 • Data najbliższej edycji:
  listopad 2020 r.

  Opis:
  Festiwal „Ukraina w Centrum Lublina” to przegląd współczesnej kultury ukraińskiej w przeróżnych odsłonach. Podczas koncertów muzycznych prezentowane są różnorodne style i interpretacje muzyczne, nowe i ciekawe projekty znanych na Ukrainie formacji. Przedstawienia teatralne i przeglądy filmów, wystawy, warsztaty artystyczne – są to już tradycyjne elementy festiwalu. Celem wydarzenia jest prezentacja ciekawych oraz oryginalnych trendów we współczesnej kulturze ukraińskiej, a także promocja polsko-ukraińskiego dialogu międzykulturowego.

  Organizator:
  Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza
  ul. Botaniczna 1
  20-803 Lublin

  Kontakt:
  tel.: +48 669 207 678
  www.ukrainawcentrumlublina.com
 • Data najbliższej edycji:
   10 – 15 listopada 2020 r.

  Opis:
  Festiwal zainicjowany został w 1997 roku. Obecnie jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Lublina, a także jednym z najbardziej liczących się festiwali sztuki tańca w Polsce i Europie. Ideą Spotkań jest wzajemne poznanie i wymiana doświadczeń oraz inspiracja odmiennością kulturową pomiędzy Polską i krajami Europy Środkowo – Wschodniej, Europy Zachodniej i innymi częściami świata. Twórcy Spotkań podkreślają uniwersalny wymiar wydarzenia, przypominając, że taniec współczesny jest szczególnym medium porozumienia – sztuką w pełni demokratyczną, doskonale przekazującą emocje wzbogacone mocnym ładunkiem intelektualnym. Celem kolejnych edycji jest przedstawienie najciekawszych propozycji artystycznych prezentowanych przez profesjonalne teatry tańca z całego świata, oraz promocja polskich artystów poszukujących możliwości prezentacji i dyskusji. Spotkania służą także wymianie doświadczeń i wzajemnych inspiracji artystów z różnych dziedzin sztuki.

  Od 2016 r. we współpracy z Centrum Spotkania Kultur program festiwalu został poszerzony o prezentacje spektakli z nurtu "large scale" - w Lublinie wystąpiły uznane kompanie taneczne, takie jak m.in Nederlands Dans Theater 2 czy Batsheva Dance Company.

  Organizator:
  Lubelski Teatr Tańca – Centrum Kultury
  Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Osoby odpowiedzialne:
  Ryszard Kalinowski, Anna Żak, Wojciech Kaproń, Beata Mysiak, Anna Kalita, Konrad Kurowski

  Kontakt:
  tel.: +48 81 466 61 46
  e-mail:
  www.dancefestival.lublin.pl

 • Data najbliższej edycji:
  październik 2020 r.

  Opis:
  Festiwal to propozycja dla wszystkich, którzy odczuwają potrzebę wspólnego oglądania i konfrontacji z innymi swojego myślenia o kobiecym świecie i filmach. Projekcje opowiadają o wyzwaniach, z jakimi mierzą się kobiety w różnych szerokościach geograficznych, z różnym wykształceniem, tłem kulturowym, zapleczem materialnym i światopoglądem. Demakijaż zmywa sztuczne obrazy kobiet, które widzimy w prasie, reklamach, serialach i filmach. Wśród propozycji znalazły się filmy z całego świata, min. z Etiopii, Izraela, Francji, Niemiec czy Holandii.

  Organizator:
  Centrum Kultury w Lublinie
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Stowarzyszenie Homo Faber
  ul. Bursaki 12
  20-001 Lublin

  Kontakt:
  e-mail:
  www.ck.lublin.pl
  www.hf.org.pl

 • Data najbliższej edycji:
   październik/listopad 2020 r.

  Opis: 
  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia” jest jednym z legendarnych festiwali piosenki studenckiej. Festiwal, znany wcześniej pod nazwą Epidemia Piosenki Turystycznej „Bakcynalia”, ma wieloletnią historię. Był niegdyś obok łódzkiej „Yapy”, gdańskiej „Bazuny” i Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie jedną z najbardziej znanych w Polsce imprez prezentujących kulturę studencką. Występowali tu wszyscy najpopularniejsi artyści końca lat 70., 80. i początku lat 90. Festiwal został reaktywowany w 2007 roku po kilkunastu latach przerwy. Obecnie festiwal odbywa się regularnie w ACK UMCS „Chatka Żaka”. Obejmuje koncerty zaproszonych gwiazd festiwalu, koncert konkursowy – umożliwiający młodym wykonawcom z Lublina i kraju prezentację swoich osiągnięć przed szerszą publicznością. Imprezy towarzyszące to m.in. Małe Bakcynalia – koncert konkursowy na uczniów szkół, a także Festiwalowe Spotkania Podróżnicze, konkurs fotograficzny i wystawa pokonkursowa, festiwalowe śpiewanki.

  Organizator: 
  Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej
  ul, Urocza 3
  20-825 Lublin

  Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka” UMCS 
  ul. Radziszewskiego 16
  20-031 Lublin

  Kontakt:
  tel.: +48 603 561 204
  e-mail:mikołaje@poczta.umcs.lublin.pl
  www.bakcynalia.art.pl

 • Data najbliżej edycji:
  -

  Opis:
  Falkon to jeden z największych konwentów fantastycznych w Polsce, co roku gromadzący blisko 10 tysięcy uczestników. Jest to impreza kulturalna o profilu związanym z tym wszystkim, co mieści się w pojęciu „fantastyka”. Podczas trzech dni festiwalu trwają nieprzerwanie spotkania z polskimi i zagranicznymi twórcami, prelekcje, dyskusje, konkursy, turnieje, pokazy, występy i inne atrakcje. Najważniejszą i wyróżniającą Falkon cechą jest to, że wszyscy jego uczestnicy uczą się, bawią, poszerzają swoje horyzonty, tworząc swojego rodzaju wspólnotę, pełną kolorytu, a jednocześnie złączoną wspólną ideą pogłębiania własnych zainteresowań. Falkon to kilkudniowe święto fantastyki, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Celem imprezy jest propagowanie oraz utrwalanie wśród młodzieży i dorosłych zainteresowań związanych z szeroko pojętą fantastyką, przez którą organizatorzy rozumieją przede wszystkim literaturę, film, sztukę oraz gry fantastyczne.

  Organizator:
  Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki "Cytadela Syriusza”
  ul. Lwowska 12
  20-128 Lublin

  Kontakt:
  e-mail: daniel.furlepa@falkon.co
  www.falkon.co

 • Data najbliższej edycji:
   grudzień 2020 r.

  Opis: 
  Jazz Bez to dialog poprzez muzykę i wymiana artystyczna między Polską i Ukrainą. Wzorem lat minionych wydarzenie będzie transgranicznym, jazzowym maratonem. Jazz Bez to kilkadziesiąt różnorodnych koncertów i wydarzeń towarzyszących, z których część będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć na żywo w Lublinie. W drugiej połowie grudnia w przestrzeniach Centrum Kultury w Lublinie zagoszczą muzycy z całego świata, choć przede wszystkim Festiwal ma na celu łączenie poprzez muzykę artystów z obu stron granicy strefy Shengen. Promując dobrą, odważną muzykę i współpracę pomiędzy państwami, festiwal znosi podziały i eliminuje wszelkie granice między artystami. W ciągu 12 lat działalności organizatorzy proponują coraz ciekawszy program, sukcesywnie zwiększając liczbę wydarzeń i odbiorców, a idea festiwalu również rozprzestrzenia się, wciągając do współpracy kolejne miasta.

   

  Organizator:
  Centrum Kultury w Lublinie
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Adam Szczepanek

  Kontakt:
  Centrum Kultury w Lublinie
  t + 48 81 466 61 09

 • Data najbliższej edycji:
  10-13 grudzień 2020 r.

  Opis:
  Najstarszy i jeden z największych w Polsce festiwali prezentujących muzykę inspirowaną folklorem. Festiwal odbywa się od 1991 roku. Celem imprezy jest popularyzacja kultury tradycyjnej we wszystkich jej przejawach, głównie poprzez prezentację twórczych przekształceń muzycznego folkloru. Artyści działający w tym nurcie, przy użyciu współczesnych środków tworzą swobodne i odbiegające od schematów interpretacje ludowych źródeł. Rezultatem jest oryginalna i nowoczesna muzyka, która zachowuje jednocześnie tradycyjne wartości folkloru. Dzięki ciekawej i różnorodnej propozycji repertuarowej oraz towarzyszącej festiwalowi atmosferze „folkowego święta”, „Mikołajki” zdobyły sobie opinię ważnego wydarzenia kulturalnego oraz jednego z najbardziej interesujących i prestiżowych przeglądów tego rodzaju muzyki w Polsce.

  Organizator:
  Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego
  Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka"
  ul. Radziszewskiego 16
  20-031 Lublin

  Osoba odpowiedzialna:
  Bogdan Bracha, Agnieszka Matecka

  Kontakt:
  tel.: +48 81 533 32 01 w. 114
  www.mikolajki.folk.pl

 • Data najbliższej edycji:
  29 luty - 29 maja 2020 r.

  Opis:
  Galeria Saska jest całorocznym projektem, którego celem jest poszerzanie oferty kulturalnej miasta. Dla zaangażowania nowych kręgów mieszkańców do większego uczestnictwa w kulturze na zabytkowym ogrodzeniu Ogrodu Saskiego prezentowane są prace zasłużonych dla kultury artystów wizualnych. Cztery razy do roku prezentowane są monograficzne wystawy największych polskich twórców plakatu, grafiki i fotografii takich jak np.: Tadeusz Rolke, Michał Batory, Tomasz Tomaszewski, Andrzej Różycki, Rosław Szaybo, Andrzej Dudziński i wielu innych. Wystawom towarzyszą spotkania z twórcami. Kuratorem galerii jest prof. Leszek Mądzik -  reżyser teatralny, scenograf, założyciel Sceny Plastycznej KUL. Wysmakowana pod względem estetycznym i otwarta przestrzeń wystawiennicza stanowi wizytówkę nowoczesnego miasta, inwestora w kulturę a także atrakcyjnego celu podróży i wypoczynku turystów z Polski i z zagranicy oraz znacząco wpływa na wizerunek miasta, unaoczniając jego ukierunkowanie na kulturę i dialog.

  Organizator:
  Miasto Lublin oraz Centrum Spotkania Kultur

  Kontakt:
  +48 794 334 555
  e-mail: 

 • Data najbliższej edycji:
  grudzień 2020 r. – styczeń 2021 r.

  Opis:
  Festiwal Bożego Narodzenia nawiązuje do tradycji świątecznej szopki. W okresie Festiwalu staje się ona żywym miejscem tętniącym muzyką wspólnego kolędowania. Jest to próba stworzenia niepowtarzalnego klimatu i przywołania magii Świąt w centrum Lublina. Szopka Bożonarodzeniowa każdego roku powstaje w nowej aranżacji, a miasto zostaje udekorowane kolorową, świąteczną iluminacją oraz choinkami. Przez kilka grudniowych dni można poczuć świąteczną atmosferę w nieziemskim klimacie lubelskiego Starego Miasta. Tradycyjnie uroczyste otwarcie Festiwalu następuje podczas organizowanej przez Ojców Dominikanów Wigilii Starego Miasta. Szopka, w której odbywają się zabawy i konkursy dla dzieci oraz świąteczne koncerty popularnych wykonawców staje się również miejscem spotkań mieszkańców i przybywających w okresie świątecznym gości, jednocząc wszystkich we wspólnym śpiewie i radości.

  Organizator:
  Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin
  pl. Króla Władysława Łokietka 1
  20-109 Lublin

  Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie
  ul. Złota 9
  20-112 Lublin

  Kontakt:
  tel.: +48 728 429 926
  e-mail:
  www.lublin.dominikanie.pl

 • Data najbliższej edycji:
  31 grudnia 2020 r.

  Opis:
  Sylwester Miejski zajmuje stałe miejsce w kalendarzu lubelskich imprez zajmuje. Każdego roku mieszkańcy Lublina wspólnie witają Nowy Rok. Na wszystkich, którzy chcą spędzić sylwestrową noc na świeżym powietrzu czekają niezwykłe atrakcje. Koncerty muzycznych gwiazd, występy kabaretów, taneczna muzyka serwowana przez uznanych dj-ów. Co roku o północy przedstawiciele władz miasta składają wszystkim życzenia noworoczne.

  Organizator:
  Centrum Kultury w Lublinie
  ul. Peowiaków 12
  20-007 Lublin

  Kontakt:
  tel.: +48 81 466 61 00
  e-mail:
  www.ck.lublin.pl