W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Festiwal Bożego Narodzenia
Data rozpoczęcia 2019-12-06
Data zakończenia 2020-01-06
Organizator: Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie

Festiwal Bożego Narodzenia nawiązuje do tradycji świątecznej szopki. W okresie Festiwalu staje się ona żywym miejscem tętniącym muzyką wspólnego kolędowania. Jest to próba stworzenia niepowtarzalnego klimatu i przywołania magii Świąt w centrum Lublina.

ZOBACZ PROGRAM TEGOROCZNEGO FESTIWALU BOŻEGO NARODZENIA >>>

Baner Festiwalu Bożego Narodzenia

Szopka Bożonarodzeniowa każdego roku powstaje w nowej aranżacji, a miasto zostaje udekorowane kolorową, świąteczną iluminacją oraz choinkami. Przez kilka grudniowych dni można poczuć świąteczną atmosferę w nieziemskim klimacie lubelskiego Starego Miasta. Tradycyjnie uroczyste otwarcie Festiwalu następuje podczas organizowanej przez Ojców Dominikanów Wigilii Starego Miasta. Szopka, w której odbywają się zabawy i konkursy dla dzieci oraz świąteczne koncerty popularnych wykonawców staje się również miejscem spotkań mieszkańców i przybywających w okresie świątecznym gości, jednocząc wszystkich we wspólnym śpiewie i radości. 

Organizator: 
Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin 
pl. Króla Władysława Łokietka 1 
20-109 Lublin 

Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie 
ul. Złota 9 
20-112 Lublin 

Kontakt: 
tel.: +48 728 429 926 
e-mail:  
www.lublin.dominikanie.pl