W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
5. edycja Festiwalu Kina Kobiet "Demakijaż"
Data rozpoczęcia 2020-11-18
Data zakończenia 2020-11-22
Organizator: Fundacja Camera Femina

Bogaty i zróżnicowany obraz kobiecości — to znaki rozpoznawcze Demakijażu — Festiwalu Kina Kobiet od kilku dni możecie śledzić w internecie. 

5. edycja Demakijażu odbywa się w tym roku w czasie szczególnie niespokojnym – zarówno ze względu na sytuację epidemiczną, jak i to, co dzieje się wokół ciał, umysłów i emocji kobiet w Polsce. Hasłem tegorocznej edycji jest ciało. Widzimy je jako pole nieustannej walki, jako nośnik zmiany, jako źródło przyjemności, lęku i pytań – między innymi o tym są filmy, które znajdziemy w programie.

Głównym punktem festiwalu jest konkurs „Let's Start the Revolution”, w którym weźmie udział aż 50 filmów krótkometrażowych z całego świata. Będą to pozycje różnorodne tematycznie, gatunkowo i formalnie podzielone na siedem bloków tematycznych. Widzowie będą mogli głosować na wybrane filmy online. W rezultacie zostanie przyznana Nagroda Publiczności. 
Ponadto zobaczymy 11 długich metraży, w tym 4 polskie premiery. Wśród nich warto wymienić „Siostry w ogniu” w reżyserii Daphne Charizani, „Na zawsze Amber” czy „Simple Woman”. 
Nowość to dwa bloki krótkich metraży zatytułowane „Karaibskie głosy”. To dokumenty i fabuły ukazujące kobiety żyjące w innych częściach świata, mające różne doświadczenia, światopoglądy czy wyznania. 
Festiwalowi będą towarzyszyć tłumaczone na Polski Język Migowy spotkania online. O problemach współczesnych kobiet rozmawiać będzie m.in. Aborcyjny Dream Team. Zaś w spotkaniu „Niebinarność i transpłciowość” udział wezmą Maja Heban, Ignacy ze Stop Bzdurom i Nikita Filipiak. 
Kolejny rok z Demakijażem będzie też Komisja ds. Integracji Samorządowej Kolektyw Koleżeński przy ORA Lublin (ORA Lublin — Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie) tworząca w czasie festiwalu „Punkt Nieodpłatnej Informacji Prawnej”. W dniach 18-22 listopada w godzinach 12:00-18:00 uruchomiony zostanie dyżur telefoniczny, gdzie będziemy rozmawiać o aktualnych problemach kobiet w świetle nasilających się debat społecznych, głośnych sprzeciwów i walki o prawa człowieka.

Demakijaż — Festiwal Kina Kobiet [ONLINE]
18-22 listopada 2020
outfilm.pl / Camera Femina

Demakijaż — Festiwal Kina Kobiet na Facebookuotwiera się w nowej karcie
Sprawdź informacje praktyczne dotyczące festiwalu.
Udział we wszystkich pokazach filmowych oraz spotkaniach online jest bezpłatny.