W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dzień Unii Lubelskiej (452. rocznica)
Data rozpoczęcia 2021-07-01
Data zakończenia 2021-07-01
Organizator: Miasto Lublin

W tym roku przypada 452. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej. Z inicjatywy lubelskich towarzystw kresowych w 2015 r. Rada Miasta Lublin ustanowiła 1 lipca Dniem Unii Lubelskiej. Z tej okazji Miasto Lublin zaprasza mieszkańców na wydarzenia upamiętniające.

Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny, jednak z uwagi na ograniczenia wprowadzone z powodu stanu epidemii, liczba uczestników spacerów i koncertu, który odbędzie się w Bazylice Dominikanów, jest ograniczona. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.

Część wydarzeń tłumaczone będzie na Polski Język Migowy, natomiast w spacerze możliwy będzie udział osób z niepełnosprawnością wzroku z wykorzystaniem usługi asystenta (limit 5 miejsc, zgłoszenia przyjmowane będą do 29 czerwca do godz. 13:00 drogą mailową lub telefoniczną). Ponadto, w Bazylice oo. Dominikanów znajduje się pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących.

Organizator: Miasto Lublin

Współorganizatorzy: III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, Fundacja „Via Jagiellonica”, Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, Muzeum Narodowe w Lublinie, Oddział Miejski PTTK im. A. Janowskiego w Lublinie, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Lublinie, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Lublinie, Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna Oddział w Lublinie, Towarzystwo Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńsko-Podolskiej w Lublinie.