W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
14. Wielokulturowy Lublin
Data rozpoczęcia 2021-07-02
Data zakończenia 2021-07-03
Miejsce: Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Organizator: Centrum Kultury w Lublinie

14. edycja festiwalu skupia się na wydarzeniach muzycznych. Przed nami dwa wyjątkowe koncerty, w których wybrzmią wielokulturowe inspiracje muzyczne. Na scenie Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim wystąpi Kapela ze Wsi Warszawa oraz Dagadana.

Kapela ze Wsi Warszawa łączy muzykę tradycyjną z awangardową aranżacją. Podczas specjalnego programu przygotowanego przez grupę na Wielokulturowy Lublin usłyszymy dźwięki Orientu i Hiszpanię. Zespół pojawi się na scenie z wyjątkowymi gośćmi: wokalistą Michałem Rudasiem, Piotrem Malcem ­- multiinstrumentalistą perkusyjnym i wirtuozem tabli oraz Miguelem Czachowskim – gitarzystą flamenco. 

Z kolei w podróż po nutach Ukrainy we współczesnych aranżacjach z towarzyszeniem elektroniki zabierze nas grupa Dagadana. Polsko-ukraiński zespół na swoim nowym albumie odwołuje się głównie do starych pieśni życzeniowych (szczedriwek). Wynika to z potrzeby przebudzenia życzliwości i dzielenia się Dobrem z Wszystkimi ponad wszelkimi podziałami.
Tam, gdzie Dagadana dociera (jak dotąd 25 krajów), przekracza granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. W ten sposób zespół pozostaje ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. 

14. Wielokulturowy Lublin
2-3 lipca 2021

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
wstęp wolny

Wydarzenia (2)

03-07-2021 20:30

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej