W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
24. Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku
Data rozpoczęcia 2021-11-22
Data zakończenia 2021-11-23
Miejsce: Teatr Muzyczny w Lublinie, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5
Organizator: ​Fundacja Nieprzetartego Szlaku

Fundacja Nieprzetartego Szlaku wraz z Teatrem Muzycznym w Lublinie zapraszają na muzyczne spotkania artystów z niepełnosprawnościami - 24. Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku. 

Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku są imprezą integracyjną przygotowującą do corocznych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) – Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych. W tym roku będą to Spotkania o tematyce „Marzenia/Relacje”.

Uczestnicy tegorocznych Spotkań z Piosenką to soliści oraz zespoły muzyczne z Lublina i Lubelszczyzny, ale także z Wrocławia, Sanoka, Opoczna. Na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie wystąpią zarówno przedszkolaki, młodzież oraz osoby dorosłe i seniorzy.

Spotkania z Piosenką to przede wszystkim okazja do spotkania w gronie przyjaciół. Wśród występujących są zesoły i soliści, którzy biorą udział w festiwalu od kilkunastu lat, jak Łukasz Lisek czy Akademia Artystyczna. Wracają też zespoły, których przez kilka lat nie oglądaliśmy, jak zespół Tacy Sami z Matczyna. Dołączają też nowe grupy – z Biłgoraja czy Annopola. Mimo pandemii, jest to właśnie szansa na nawiązywanie i budowanie dobrych relacji przy muzyce i piosence – mówi Karolina Czajka, główna organizatorka Spotkań z Piosenką.

Dla uczestników Festiwalu organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku planują warsztaty wokalne z Małgorzatą Papiewską, artystką chóru, pianistką od lat związaną zawodowo z Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz Chórem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jan Pawła II oraz warsztaty z ruchu scenicznego z Anną Gawędą-Szternal, tancerką, aktorką, która prowadzi własne Studio Artystyczne w Krakowie oraz związana jest ze Studium Terapii przez Sztukę Inki Dowlasz.

Dla instruktorów organizatorzy przygotowują także warsztaty z Łukaszem Jemiołą, wokalistą, gitarzystą z Lublina, który od kilku już lat towarzyszy temu muzycznemu wydarzeniu. Warsztat „Songwriting” będzie przestrzenią do stworzenia autorskiej piosenki na tegoroczny 32. Cykl Nieprzetartego Szlaku RELACJE.

Całoroczna praca wokół tematu przewodniego cyklu – w tym roku są to Relacje – pomaga naszym podopiecznym wejść w klimat imprezy, głębiej przeżyć wspólną przygodę; być nie tylko uczestnikami, ale również współorganizatorami Nieprzetartego Szlaku. Chcemy, aby dni spędzone w Lublinie podczas Spotkań z Piosenką oraz występy na scenie pozostawiły u uczestników niezatarte wspomnienia. Chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz możliwość uczenia się od siebie nawzajem pod okiem profesjonalistów, zarówno dla Artystów, instruktorów, wolontariuszy – mówi Agnieszka Wojnarowska-Śmietana z Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Na Finał 24. Spotkań z Piosenką Nieprzetartego Szlaku Marzenia/Relacje odbędzie się koncert zespołu instrumentalno-wokalnego Kapeli Drewutnia z Lublina. Będzie można posłuchać dawnych pieśni i piosenek ludowych w ich własnej interpretacji. Bogate instrumentarium zespołu, które tworzą instrumenty obecne w polskiej muzyce ludowej, a zwłaszcza w tradycyjnej muzyce Lubelszczyzny, stanowi wartość dodaną występu Drewutni.

Organizatorzy zachęcają osoby zainteresowane uczestnictwem w Spotkaniach do zapisania się do wydarzenia na Facebooku, aby być na bieżąco z informacjami odnośnie Festiwalu.

Patronaty honorowe:

  • Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. dr hab. Piotr Gliński
  • Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
  • Wojewoda Lubelski Lech Sprawka
  • Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk
  • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego. 
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. 
Dofinansowano ze środków PFRON. 

Patronaty medialne:

  • TVP3 Lublin,
  • Radio Lublin,
  • Akademickie Radio Centrum
  • Magazyn i portal Nasze Sprawy
  • niepelnosprawni.lublin.pl – biuletyn informacyjny osób niepełnosprawnych

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej