W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Festiwal "Ukraina w Centrum Lublina" | XIV edycja
Data rozpoczęcia 2021-11-16
Data zakończenia 2021-11-22
Organizator: Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza

Festiwal “Ukraina w Centrum Lublina” bierze swój początek w roku 2008 i od tej pory na stale zagościł w kalendarzu kulturalnym miasta, współtworząc jego mozaikę wielokulturową. Festiwal tworzą studenci polscy i ukraińscy dla widzów polskich i ukraińskich, przedstawiając to co piękne oraz interesujące w kulturze ukraińskiej.

Poprzez muzykę, teatr, kino, sztukę użytkową, literaturę, fotografię proponuje zanurzyć się w klimat współczesnej Ukrainy. 

Program Festiwalu

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Lublin
Patronat Honorowy Ambasady Ukrainy w Rzeczpospolitej Polsce
Patronat medialny: Kultura Enter, Radio Lublin, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, TVP 3 Lublin, Akademickie Radio Centrum, Nasze Słowo.
Partnerzy: Koło Naukowe Ukrainistów UMCS im. Prof. Michała Łesiowa, TOP-Staff, Warsztaty Kultury, Instytut Europy Środkowej, Muzeum Józefa Czechowicza

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej