W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
32. Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami SANS „Relacje”
Data rozpoczęcia 2022-05-26
Data zakończenia 2022-05-29
Miejsce: Teatr Muzyczny w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Organizator: Fundacja Nieprzetartego Szlaku

Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami 32. SANS Relacje odbędzie się w dniach 26-29 maja 2022 r. w Teatrze Muzycznym w Lublinie. 

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku, czyli SANS są finałem całorocznego cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, cyklu działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Majowy Przegląd Teatralny SANS Relacje realizowany będzie w Lublinie już po raz trzydziesty drugi.

Z radością zapraszam na tegoroczny SANS, którego tematem przewodnim są Relacje. Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania – mówi Michał Stanowski, inicjator i koordynator Nieprzetartego Szlaku.

Organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku po raz kolejny szykują prawdziwe teatralne i artystyczne święto! Do udziału w finałowym wydarzeniu Cyklu Imprez Nieprzetartego Szlaku zapraszają grupy teatralne, muzyczne oraz solistów i indywidualnych twórców z niepełnosprawnościami, bez względu na wiek czy rodzaj niepełnosprawności. Można także zgłosić się w roli obserwatora Przeglądu.

Oprócz występów teatralnych w programie SANS przewidziane są imprezy towarzyszące: wystawy plastyczne i fotograficzne, Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Teatr w Obiektywie”, spotkania integracyjne oraz warsztaty metodyczne. Przerwy pomiędzy występami teatrów wypełnione będą wspólnym śpiewaniem piosenek, zabawami i konkursami. Wszystkie przerwy i występy towarzyszące będą nawiązywać do tematu RELACJE. Temat nie obowiązuje jedynie spektakli teatralnych.

Zwycięska praca Konkursu na Znak Graficzny RELACJE stała się jednocześnie logo 32. edycji Cyklu Imprez Nieprzetartego Szlaku. Laureatką została Dorota Bemś z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach. Po raz kolejny uczennica tej szkoły zdobyła nagrodę Międzynarodowego Jury, zwyciężyła także w Plebiscycie Publiczności. Opiekunem plastycznym siedemnastoletniej Doroty Bemś jest pani Małgorzata Kosma.

Przedstawiciele z Fundacji Nieprzetartego Szlaku zachęcają wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z „Zasadami uczestnictwa SANS'2022” oraz „Listem przewodnim SANS'2022”  koordynatora Nieprzetartego Szlaku, Michała Stanowskiego. Dokumenty te zawierają wszystkie informacje dotyczące warunków uczestnictwa oraz założeń i celów Przeglądu Teatralnego SANS.

Wszystkie informacje oraz komplet dokumentów do pobrania znajdują się na stronie www.nieprzetartyszlak.eu
Na stronie internetowej będą także zamieszczane szczegółowe informacje o kolejnych wydarzeniach Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku.