W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
15. Wielokulturowy Lublin
Data rozpoczęcia 2022-07-01
Data zakończenia 2022-07-03
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator: Centrum Kultury w Lublinie

Pierwszego dnia Festiwalu, w rocznicę podpisania Unii Lubelskiej, dzięki Karolina Cicha i Spółka w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zabrzmi muzyka Karaimów, najmniej licznej mniejszości etnicznej w Polsce, a których najwięcej zamieszkuje na Litwie. Skład: Karolina Cicha, Patrycja Betley, Karolina Matuszkiewicz, Mateusz Szemraj, gościnnie: Michał Kuliczenko

W sobotę, koncert jubileuszowy stworzony specjalnie na tę okazję. Pochodzący z Lublina kompozytor i pianista Atanas Valkov opowie o swoich bałkańskich korzeniach poprzez utwory jazzowe. Nie zabraknie także brzmień orientalnych i żydowskich. Towarzyszyć będę mu zaproszeni muzycy - Krystian Majderdrut (perkusja), Jacek Mazurkiewicz (kontrabas), Jan C Michalec (trąbka).

Będzie to muzyka pełna etnicznych motywów, nawiązująca do korzeni kulturowych, do relacji człowieka z naturą, do swoistej pierwotności i instynktów, poruszająca nie tylko naszą artystyczną i emocjonalną płaszczyznę, nie tylko umysł, lecz również ciało.

Czasem na taneczną ekspresję będzie after party z DJ Uszy Duszy. Estropical - łączenie muzyki tropikalnej i orientalnej, selekcja afro, latin, asian i world music, której spoiwem są soul, funk, dub i disco.

W tym roku powróci, cieszący się zawsze zainteresowaniem odbiorców, Autobus Wielokulturowy. W sobotę i niedzielę wyruszymy w trasę po Lublinie, odwiedzając miejsca związane z codziennością mniejszości narodowych i religijnych.