W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
13. edycja Carnavalu Sztukmistrzów
Data rozpoczęcia 2022-07-28
Data zakończenia 2022-07-31
Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie

To już 13. edycja festiwalu, podczas której artyści cyrkowi znów w pełnej krasie opanują ulice i place Lublina.

Carnaval Sztukmistrzów to wydarzenie związane z Lublinem od 2008 roku. To największy  w Polsce festiwal łączący sztukę cyrkową. Impreza co roku przyciąga tłumy turystów oraz artystów ulicznych z całego świata.

Carnaval Sztukmistrzów jest imprezą-wizytówką Lublina, która oddaje duchowość, autentyzm, bogactwo kulturowe i klimat miasta. Podczas festiwalu prezentowana jest światowa sztuka alternatywna i eksperymentalna balansująca pomiędzy teatrem a cyrkiem, podczas gdy ponad głowami przechodniów spacerują Slacklinerzy.

Carnaval Sztukmistrzów odbędzie się w dniach 28–31 lipca 2022 r. na Starym Mieście w Lublinie. Program Carnavalu to przede wszystkim nowy cyrk, czyli forma inspirująca się cyrkiem tradycyjnym, balansująca między performancem a teatrem.

Organizatorzy: Warsztaty Kultury w Lublinie
Partnerzy: Lublin 2023 – Europejska Stolica Młodzieży, Arche Hotel Lublin, Firmament, Wallonie – Bruxelles International.be
Patroni medialni: TVP 2, TVP3, Radio Lublin, Gazeta Wyborcza, e–teatr, teatralny.pl, Kultura Enter
Sponsorzy: PGE, VIVO! Lublin, Ten Browar Tenczynek, Concentrix

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.