W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Chatka Blues Festival 2022
Data rozpoczęcia 2022-09-23
Data zakończenia 2022-09-24
Organizator: Fundacja Obszar Działań Artystycznych

Chatka Blues Festival odbywa się od 2010 roku w ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie. Festiwal prezentuje różne odcienie bluesa, zarówno akustycznego jak i elektrycznego. 

Organizatorzy

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA). Współorganizatorami są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Partnerami tegorocznej edycji są Centrum Handlowe Vivo! Lublin i STOART. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.

Lokalizacja

Od samego początku festiwal organizowany jest w kultowej Sali Widowiskowej Chatki Żaka, której historia sięga ponad 50 lat. Od 2010 roku jest także lubelską kolebką bluesa, który ma swoje święto w Lublinie.

W tym roku część festiwalu odbędzie się także w nowym miejscu – Centrum Handlowym Vivo! Lublin.

Wydarzenia (2)

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej