W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
XXI Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Falkon 2024
Data rozpoczęcia 2024-02-16
Data zakończenia 2024-02-18
Miejsce: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
Organizator: Federacja Fantastyki Feniks

W dniach 16-18 lutego 2024 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” organizuje w Lublinie XXI Ogólnopolski Festiwal Fantastyki FALKON 2024.

FALKON to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana w latach 2000-2019. Po kilku latach przerwy spowodowanej głównie pandemią, wracamy z powrotem! W tym roku spodziewamy się uczestnictwa około 3 000 uczestników z całej Polski. Największą grupę uczestników będą stanowić studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, jednak wiele osób z innych grup wiekowych również będzie uczestniczyć w wydarzeniu.

Festiwal poświęcony jest literaturze, filmowi, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Wśród zaproszonych gości znajdzie się wielu waznych i popularnych polskich twórców. W bogatej ofercie programowej znajdzie się około 400 wydarzeń. Złożą się one na następujące atrakcje: spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, projekcje filmów, larpy i gry terenowe, games room, gry fabularne, gry bitewne, gry planszowe i karciane, gry komputerowe i konsolowe, pokazy i prezentacje, koncerty i przedstawienia, księgarnie i stoiska.

Celem FALKONU jest tworzenie profesjonalnego i nowoczesnego festiwalu, stojącego na wysokim poziomie, poświęconego szeroko pojętej fantastyce, imprezy prestiżowej i wyróżniającej się jakością, stanowiącej jedną z największych i najważniejszych w branży. Chcemy tworzyć festiwal, gdzie każdy uczestnik będzie mógł znaleźć mnóstwo interesujących rzeczy dla siebie. Pragniemy przyciągać każdą osobę, która zainteresowana jest aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem własnych zainteresowań.

Falkon to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się blisko 500 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką, a wśród nich m.in.:

  • spotkania z polskimi twórcami;
  • prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne podzielone na bloki tematyczne;
  • konkursy, warsztaty, pokazy, koncerty, projekcje filmów;
  • wszelkiego rodzaju gry: wideo, planszowe, karciane, bitewne, rpg;
  • stoiska handlowe kuszące fantastyczną ofertą.

Uczestnicy Festiwalu Fantastyki Falkon, to ludzie młodzi, kreatywni, obdarzeni bujną wyobraźnią i erudycyjną wiedzą, świadomie uczestniczący w kulturze. Wśród nich znaczącą grupę stanowią studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, jednak wciąż rośnie liczba rodziców z dziećmi.

www.festiwalfalkon.pl

Federacja Fantastyki Feniks jest organizacją pozarządową, działającą w kolejnych formach organizacyjnych od 1981 roku. Zajmuje się szeroko pojętą działalnością kulturalną i edukacyjną, w szczególności związaną z fantastyką w różnych jej przejawach (literatura, film, sztuka, gry, muzyka).

Działalność organizacji obejmuje szereg różnorodnych inicjatyw: spotkania autorskie, prelekcje, panele, prezentacje, pokazy, premiery, prowadzenie biblioteki oraz portalu informacyjnego. Ważną część aktywności stowarzyszenia stanowi organizowanie kilkudniowych ogólnopolskich festiwali, w których uczestniczą ludzie z całego kraju.

Najważniejszym spośród nich jest Ogólnopolski Festiwal Fantastyki FALKON.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej