W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Па-за межамi/ Poza granicami

Па-за межамi/ Poza granicami
Data rozpoczęcia 2021-06-20
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2021-06-20
Godzina zakończenia 15:00
Miejsce Lublin - plac Litewski, Wilno - przed budynkiem dworca
Organizator Stowarzyszenie Homo Faber
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

20 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Uchodźcy poprzez Portal łączący Lublin z Wilnem i Wilno z Lublinem Stowarzyszenie Homo Faber we współpracy z Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” zapraszają do wspólnego stworzenia przestrzeni do spotkań Białorusinów i Białorusinek żyjących w obu tych miastach. To także szansa dla nas, Polaków i Polek, aby spotkać się i poznać z naszymi nowymi sąsiadami.

Głównym elementem inicjatywy jest betonowy obiekt, przypominający wirtualne drzwi, który stoi na Placu Litewskim w Lublinie oraz przy dworcu kolejowym w Wilnie. Instalacja poprzez kamery i duży okrągły ekran przekazuje za pośrednictwem łącza internetowego obraz między Lublinem i Wilnem

PORTAL - MOST DO ZJEDNOCZONEJ PLANETY
Miasto Lublin we współpracy z Urzędem Miasta Wilna i litewską Fundacją Benediktas Gylys oraz Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” realizują międzynarodowy projekt pod nazwą PORTAL.