W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

10. urodziny Czytelni Dramatu: Lem. Wyprawa 1

10. urodziny Czytelni Dramatu: Lem. Wyprawa 1
Data rozpoczęcia 2021-05-21
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Wirydarz CK
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

10. urodziny Czytelni Dramatu: Lem. Wyprawa 1 — czytanie performatywne

Wyjątkowe czytanie z wyjątkowej okazji! Czytelnia Dramatu świętuje 10-lecie swojej działalności, które przypada w roku setnych urodzin Stanisława Lema. 

W związku z jubileuszem Czytelnia Dramatu zaprasza na wyprawę po twórczości tego znakomitego pisarza.
Czterech reżyserów: Daniel Adamczyk, Elżbieta Depta-Wielgos, Maciej Gorczyński i Jacek Timingeriu stworzą swoisty kolaż sceniczny z wybranych tekstów Mistrza. Każdy zmierzy się ze światem Lema ze swojej perspektywy. Fragmenty wybitnych dzieł m.in. „Solaris”, „Cyberiada” czy „Eden” zostaną zaprezentowane w niezwykłej interpretacji reżyserów młodego pokolenia.

W pierwszym czytaniu zatytułowanym „Lem. Wyprawa 1” wezmą udział: Kacper Lech, Magdalena Pamuła, Jan Wawrzyniec Tuźnik, Magdalena Zabel oraz Katarzyna Kapela. 

10. urodziny Czytelni Dramatu: Lem. Wyprawa 1
21 maja, godz. 20:00
Wirydarz CK

Wydarzenia są organizowane i realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami ogólnymi, w tym: Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.